sadsad x
asdasd
Stokta Yok
 • 0
 • 1

Yedikıta Dergisi (Nisan) - S.128

Marka: Yedikıta Dergisi
Yazar: Kolektif
Kitabı İnceleyin
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00'dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
5,00 TL
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Din istismarının ne suretle yapıldığına dair numunelerle dolu olan tarih, ancak Ehl-i Sünnet ipine dört elle sarılanların bu istismara alet olmadığına da şahittir. Ve İslâm tarihi içinde Müslümanları, bozuk fikirler ve sapık cereyanların tesirinden korumak hususunda Osmanlılar, müstesna bir yer tutar. Onlar için şeriata riayet, birinci derecede önemliydi. Şeriat dairesi dışında bir şey, kabul edilemezdi. Öyle ki bu hassasiyet, zaman zaman cihan sultanlarını bile kadı önüne çıkarmıştı.

  İslâm dairesinin kalka
  nı mesabesindeki Ehl-i Sünnet itikadı, her şartta ve her mecrada Osmanlı’nın savunuculuğunu yaptığı en büyük davaydı. Zira bu kalkanın delinmesi demek, bir sonraki adımda Müslümanların iki cihan saadetinden mahrum bırakılması demekti.

  Bu yüzden onlar, canları pahasına inançlarını ve itikatlarını her şeyden üstün tuttular. Kitaptan anlayana kitapla, kılıçtan anlayana kılıçla cevap verdiler. Bunu yaparken önlerindeki pusula ise, Ehl-i Sünnet’ti. Bu yüzden İran’la yaptıkları anlaşmaların vazgeçilmez maddesi, Ashâb-ı Kirâm’a dil uzatılmamasıydı. Asıl çizgiden uzaklaşmış Bektaşî tekkeleri bu sebeple kapatılmıştı. Diğer taraftan, itikad kalesinin muhkem taşlarından olan sahih kitapların basımına ayrı bir önem veriliyordu. Matbaa nizamnameleri ve kitap ithalatı da hep bu hassasiyet çerçevesinde şekillenmişti.

  İtikadın muhafızı Osmanlıların kısa bir panoramasını bulacağınız bu ayki dosyamız, sizleri bekliyor.

  Konu Başlıkları: Hitler’in Kayıp Denizaltıları/Emre Boyacı; İtikadın Muhafızları Osmanlılar/Salih Zoroğlu; Padişahların Terazisi Ehl-i Sünnet/Yakup Arzu; Kitaplar Emin Ellerde/Muhammet Yıldız; Medreselerde Okutulan Akaid Kitapları/Faruk Çınar; Kazan Melikesi Süyünbike/Veysel Sekmen; Sultanın Alâmet-i Fârikası Hamidiye/Arif Ziya Ardıç; Kafkasya’da İslâmiyet’in İlk Adımları/Dr. Bayram Arif Köse; Temizliğin Zarafeti, Sanatın İnceliği İbrikler/Kayıhan Çağlar…


Bunu Alan Bunu Almış
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.