sadsad x
asdasd

Yedikıta Dergisi (Eylül) - S.181

Marka: Yedikıta Dergisi
Yazar: Kollektif
Kitabı İnceleyin
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00'dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
54,00 TL
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Tarih tekerrür de eder tekâmül de. Tekerrür etmesi, benzer hadiselerdeki benzer sebepler ve benzer sonuçlar şeklinde olur, hâliyle.

  Tekâmül etmesi ise derin ilmî araştırmalar sayesindedir. Yeni bulunan vesikalar yahut arkeolojik çalışmalar neticesinde, bazen yeni tesbitler yapılır bazı kere de doğru bilinen yanlışlar düzeltilir.

  Bu ayki dosyamız, mühim bir keşfi sizlere duyuruyor. İstanbul’un kıymettâr mekânlarından, dünyaca meşhur Eyüp Sultan Camii’nin hüsn-i hat yazılarının kimler tarafından yazıldığını tesbit etmiş bulunuyoruz.

  Şimdiye kadar konuyla ilgili yapılan tahminlere, yeni vesikalarla katiyet kazandırıyoruz.

  Üstelik bu meçhul hattatımızın sadece ismi değil, tercüme-i hâli de yazarlarımızın titiz tarihçilikleriyle ilk defa literatüre girmiş oluyor.

  Bu keşfin, aynı zamanda dergimizin on beşinci yılına rast gelmiş olmasıyla da bahtiyarız.

  Daha nice yıllarda, tarihi hep beraber yeniden yazmak, yepyeni keşif yolculuklarında beraber olabilmek ümidiyle istifadeli okumalar diler, bu vesileyle Mevlid Kandili’nizi tebrik ederiz...

  Konu Başlıkları: Eyüp Sultan Camii’nin Tarihini Yeniden Yazdıran Vesika/Osman Doğan; Meçhul Bir Hattatın Peşinde: Tersane İcâre Kâtibi Hattat Yakub Efendi/Dr. Selman Soydemir; Ta’lik Hattının Zirvesi: Hattat Yesârîzâde Mustafa İzzet Efendi/Oktay Türkoğlu; Rutubetten Gelen Cazibe: Barut/Doç. Dr. Ahmet N. Özdal; Amerika’da İlk Türkçe Süreli Yayın: Musavver Şikago Sergisi (The Chicago Fair Illustrated)/Tunahan Kanıcı; Modern Vücut Zırhı/Tuna Ser; Zafer Peşinde Çift Kanatlı Ordular/Ahmet Temiz; Selçuklu’nun İlim Merkezleri/Kayıhan Çağlar; Deniz Faciaları/Ahmet Sarbay…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.