sadsad x
asdasd
Yeni

YEDİKITA DERGİSİ (Mayıs) S.189

Marka: Yedikıta Dergisi
Yazar: Kollektif
Kitabı İnceleyin
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00'dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
65,00 TL
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • İlk Müslümanlara ve aynı zamanda ilk mühtedilere şahitlik etmiş Asr-ı Saadet’ten bugüne yaşanagelmiş ve bundan sonra da yaşanacak bir hadise olarak ihtida, pek çok farklı sebebe bağlıdır. Necaşi için, Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) mektubu; Hz. Ömer (r.a.) için, işittiği âyet-i kerîmeler; Mısır, Horasan, Mâverâünnehir ve Sind bölgelerindeki kitleler için, Ömer bin Abdülaziz’in gayretleri; Tabip Panayota için, şahit olduğu bazı adaletsizlikler; devşirmeler için, sistemin kendisi; Hıristiyan Balkan köylüsü için, kâh bir gazi kâh bir derviş; Çinli tüccar için, dürüst Müslüman tacir… Hidayet için bir vesile hep olmuş tarih boyunca.

  Bu ayki dosyamızı Osmanlı mühtedilerine ayırdık. Osmanlı sosyal hayatında ihtidanın yerini, yeni Müslümanların karşılaşabilecekleri olumlu/olumsuz muhtemel durumları, Müslüman ahali ve devlet tarafından kendilerine nasıl sahip çıkıldığı, küçük mühtedilerin haklarının nasıl korunduğu gibi konular ve Devlet-i Aliyye’ye hizmeti geçmiş meşhur mühtedilerden bazılarının kısa hayat hikâyeleri, dosyamızın detaylarını oluşturuyor.

  İstifadeler diler, İstanbul’un fethinin 571. yılını tebrik ederiz.

   

  Konu Başlıkları:  Asla Dönüş İhtida/Doç. Dr. Mustafa Boran; Mühtedi Bir Baba ve İki Kızı/Prof. Dr. Ahmet Köç; Osmanlı Sosyal Hayatında İhtida/Prof. Dr. Efkan Uzun; Osmanlı’ya Hizmet Etmiş Meşhur Mühtediler/Salih Çavdır; “Onlara, Yanıldıklarını Gösterelim!”; Kutlu Fetih İstanbul 1453/Veysel Sekmen; İstanbul’un İlk Darphanesi Şimdilerde Kütüphane/Yasin Odabaşı; Bir Dede Üç Mahalle/Asaf Kerem; İlhanlı Devrinde Kâğıt Paraya Geçme Teşebbüsleri/Doç. Dr. Ahmet N. Özdal; Bir Cenaze Dokuz Kral/Tuna Ser; İki Ülkeli Kasaba Baarle/Süleyman Serhat Sarıkaya; Orta Çağ’da Hekimlerin Başucu Eserleri Akrâbâzîn/Yusuf Yılmaz; İstanbullu Olmak/Ahmet Sarbay…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.