sadsad x
asdasd

Surakarta

Marka: Zet Zeka
Kitabı İnceleyin
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00'dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
422,00 TL
358,70 TL
%15
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Yaş Aralığı: 6-99

  Oyuncu Sayısı:

   

  Gelişim Alanları:

  Dikkat ve Konsantrasyon

  Bağlamsal Düşünme

  Strateji Geliştirme

  Mantık Yürütme

  Sosyal-Duygusal Gelişim

   

  Oyun İçeriği:

  1 adet ahşap oyun platformu

  12 adet mor taş

  12 adet turkuaz taş

  1 adet oyun taşları torbası

   

  Oyuna Hazırlık:

  Oyun platformunu çizgili alan yukarda kalacak şekilde oyuncuların ortasına düz bir zemine yerleştirin. Oyuncular renklerini belirledikten sonra (karşılıklı iki kenara) yatay ve dikey çizgilerin kesiştiği en alttaki 12 noktaya (oyun kutusu ön yüzündeki görselde olduğu gibi) taşlarını dizer. Kimin oyuna başlayacağı kurayla belirlenir.

  Nasıl Oynanır?

  Oyuncular taşlarını platformdaki çizgiler doğrultusunda yatay, dikey ve çapraz olarak ilerletebilirler. Hamle sırası gelen oyuncu kendi taşını bulunduğu kesim noktasından bir sonraki kesişim noktasına ilerletebilir. Rakibin taşlarını platform dışına çıkarmak için platformda bulunan dairesel alanlardan birinde en az bir defa tur yapmalıdır. Önü tamamen açık olan ve dairesel alanda bir tur yapan taş, karşısına çıkan ilk rakip taşını iterek o taşın yerinde durur ve yerini kaptığı taşı oyun alanından çıkarmış ve bu şekilde hamlesini tamamlamış olur. Oyunculardan birinin tüm taşları bitene kadar rakipler hamlelerini yaparak kazanmaya çalışırlar. Taşları biten taraf oyunu kaybetmiş olur.

   

  Dikkat:

  - Platforma taşların yerleşiminin doğru olduğundan emin olun.

  - Oyuncular oynama sırası kendisinde iken sadece tek hamle yapabilirler, bu hamle iki şekilde olabilir; ya kendi taşını yer değiştirerek (Herhangi bir kesişim alanında bulunan taşını yatay, dikey ve çapraz olarak yanındaki bir diğer kesişim alanına taşıyabilir, ancak bir defada bir yer değiştirme yapabilir.) ya da rakibin taşının yerini kaparak.

  - Rakip taşını çıkarmak için hamle yapacak oyuncu; kendi taşını düz bir doğrultuda (yatay veya dikey olabilir, çapraz olamaz) önü tamamen boş ve en az bir dairesel alanda tur yapmak şartı ile önüne gelen ilk rakip taşının yerini almış ve o rakip taşını oyun alanının dışına çıkarmış olur.

  - Oyuncular her oynadıklarında (ister taş çıkarsın, ister çıkarmasın) hamle sırası rakibe geçer, yani bir oyuncu peş peşe oynayamaz.

Benzer Ürünler
Bunu Alan Bunu Almış
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.