sadsad x
asdasd

Eyvan

Marka: Zet Zeka
Kitabı İnceleyin
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00'dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
665,00 TL
565,25 TL
%15
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Yaş Aralığı: 6-99

  Oyuncu Sayısı: 2

   

  Gelişim Alanları:

  Dikkat ve Konsantrasyon
  Strateji Geliştirme
  Mantık Yürütme
  Sosyal-Duygusal Gelişim

   

  Oyun İçeriği:

  1 adet oyun platformu

  18 adet büyük sur
  6 adet küçük sur
  2 adet kale

   

  Oyuna Hazırlık:

  Her oyuncu 1 adet kale, 9 adet büyük sur ve 3 adet küçük sur alır. Oyun platformu karşılıklı olacak şekilde, yön oku figürlerine kaleler yerleştirilir. Surları platformun dışında bekletilir. Kura ile oyuna başlanır.

   

  Eyvan Zeka ve Akıl Oyunu Nasıl Oynanır?

  Eyvan oyununda oyuncular başlangıç noktalarından itibaren kalelerini sağa, sola, ileri ve geri birer hamle yaparak veya rakibin kalesinin ilerleyişine mani olmak amacıyla surlarını (engellerini) kullanarak bitiş noktasına (rakip tarafındaki kale figürlerine) ilk önce ulaşıp oyunun kazananı olmaya çalışırlar.

  Her oyuncu oyun alanındaki figürleri birer defa kullanma hakkına sahiptir. Oyuncular kaleleri ile ilerlerken topçu figürüne denk gelirlerse kalesini istedikleri yönde iki hamle ilerletme hakkı kazanırlar, at figürüne denk gelirse ya oyun alanında istediği bir suru ya da rakibin elindeki herhangi bir suru alabilir.

   

  Dikkat:

  - Oyuncular hamle sırası kendisinde iken ya kalesini sağa sola ileri ve geri birer hamle ilerletilebilir ya da bir adet surunu oyun alanının herhangi bir yerine koyabilir. Aynı anda hem kale ilerletme hem de sur bırakma yapılamaz.

  - Kaleler çapraz ilerleme hakkına sahip değillerdir.

  - Surlar istenilen yere bırakılabilir, bırakıldıktan sonra sur kaldırılamaz, yeri değiştirilemez. (At figürlü kural hariç)

  - Oyuncular rakip kalesini tamamen kıskaç içine alamazlar (etrafını tamamen kapatamazlar) bir birim ilerlemesi için boş yer kalması gerekmektedir.

  - Oyuncular, rakibin kalesi ile hamle yapamazlar.

  - Oyuncuların kaleleri dar bir koridorda karşı karşıya geldiklerinde ve gidecek başka yer olmaması durumunda hamle sırası kimde ise diğer kalenin üzerinden atlayıp hemen arkasındaki birime konumlandırır ve oyun devam eder.

  - Kaleler surların üzerinden atlayamazlar, mecburen etraflarından dolaşmak zorundadırlar.

  - Suların, oyun platformuna uygun olarak, tam birimlere denk gelecek şekilde ve yatay olarak yerleştirilmesi gerekmektedir. Kısa surlar bir birimi, uzun surlar ise iki birimi kapatmaktadır.

   

  Ürünlerimiz Hakkında:

  - Ürünlerimiz Yerli, Tasarımları Patentli ve CE Belgelidir.

  - Tüm boyalarımız EN-71-3 Standartında su bazlı, kokusuz, Çocuklarımızın sağlığına zararsız içeriklerden oluşmakta ve ISO belgeleri bulunmaktadır.

  - Oyuncaklarımız pürüzsüz yüzeylere sahip olup, tüm zımparalama işlemleri el işçiliğiyle yapılmaktadır.

  - Ürünlerimizin köşeleri pahlanmış, sivri kenarları yoktur.

  - Ürünlerimiz Antibakteriyel olup doğal olarak üretilmiştir.

  - Ahşap oyuncaklarımız görselden (ağaç desen farklılıkları, ağaç budak izi vs.) küçük farklılıklar gösterebilir.

Benzer Ürünler
Bunu Alan Bunu Almış
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.