sadsad x
asdasd

Colours

Marka: Zet Zeka
Kitabı İnceleyin
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00'dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
395,00 TL
335,75 TL
%15
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Yaş Aralığı: 4-99

  Oyuncu Sayısı: 1

   

  Gelişim Alanları:

  Problem Çözme

  Mantık Yürütme

  Bağlantısal Düşünme

  Dikkat ve Konsantrasyon

  Strateji Geliştirme

  Soyut Düşünme

   

  Oyun İçeriği:
  1 adet oyun platformu

  16 adet renkli oyun taşı

  7 adet kapalı oyun taşı

  2 adet görev kitapçığı

   

  Oyuna Hazırlık:

  Oyun taşlarını ve kitapçıkları platformdan çıkarın. Önce birinci kitapçıkla oyuna başlayacaksanız, platformun sol üst kısmının sadece dokuz bölmesi ile oynamanız gerekmektedir. Kenarda kalan alanları kapalı taşlar ile doldurunuz. İkinci kitapçıkla oyuna devam ederken, platformun tamamı ile oynamanız gerekmektedir.

   

  Nasıl Oynanır?

  Birinci Kitapçıkta Dokuz oyun taşı ile oynayabilirsiniz. Kırmızı küp, kırmızı üçgen, siyah küp, siyah üçgen, mor küp, mor üçgen, mavi küp, mavi üçgen ve mavi silindir taşları ile oyuna devam etmeniz gerekmektedir. Diğer taşları platformun içine bırakabilirsiniz.

  İkinci kitapçıkta ise tüm taşları kullanmalısınız. Her görevde size verilen ipuçlarını takip ederek taşların yerlerini bulup yerleştirmeniz gerekmektedir. Verilen ipuçlarını şu anlamları içerir;

  Eğer ipucu size bir rengi veriyor ve platformun bir bölmesine tik işareti bırakıyorsa renk oraya gelmelidir.

  Eğer ipucu size bir renk veriyor ve platformun bazı yerlerine çarpı işareti (x) bırakmışsa, o kısımlara o rengin gelemeyeceğini, ancak boşta olan yerlere gelebileceğini gösteriyor demektir. Boş bırakılan bölme sayısı kadar olasılık var demektir ve diğer ipuçları kullanarak doğru yeri bulmanız gerekmektedir.

  Eğer ipucu size birden fazla renk verip platformun bazı yerlerine tik işareti bırakıyorsa, o renkler işaret bırakılan yerlerde demektir. Ancak şu unutulmamalıdır; hangi rengin hangi işareti temsil edildiği bilinmemekte ve olasılık sayısı o kadar artmaktadır. Diğer ipuçlarını kullanarak hangi rengin hangi işarete ait olduğunu bulmanız gerekecektir.

  Eğer ipucu size renksiz bir şekil verir ve platformun bir bölmesine tik işareti bırakırsa işaretli bölmede rengi bilinmese de o şeklin olduğu ifade edilmektedir. Dolayısı ile her rengin olasılığı vardır.

  Eğer ipucu size renkli bir soru işareti veriyor ve platformun bazı bölmelerine tik işareti bırakıyorsa, verilen renge ait şekillerin o bölmelerde olduğu ifade edilmektedir. Unutulmamalıdır ki verilen renk bellidir ancak şekillerin net olarak hangi işaretli bölmeye ait olduğu belli değildir ve olasılıkları diğer ipuçları ile eşleştirerek kullanmanız gerekecektir.

  İki ipucunu eşleştirme: İki ipucuna bakılır ve ortak olan renk ile ortak olan alan tespit edilir. Bu doğrultuda taşların yeri netleştirilir.

  Eğer ipucu verilen alan 9 ya da 16 bölmenin tamamını göstermeden sadece bir kısmını veriyor ve verilen alanlara bazı renkler yerleştiriyorsa, verilen alanın aynı deseni ve verilen renklerin birbirine göre konumları değişmeden 9 bölme içerisinde kaç farklı desene denk geliyorsa doğru cevap için o kadar olasılık var demektir. Diğer ipuçlarından yararlanarak doğru konumu bulmanız gerekecektir.

   

  Dikkat:

  - Hangi kitapçık ile devam edecekseniz oynadığınız taşlara dikkat ediniz.

  - Olasılığınız kesin değilse diğer ipuçlarını kontrol edin.

  - Oyun bitince cevabınızın doğru olup olmadığını arkadaki kısımdan kontrol ediniz.

Bunu Alan Bunu Almış
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.