sadsad x
asdasd

Sultan İkinci Abdülhamid Han'ın Aile Hayatı

Marka: HAMİDİYE KİTAPLIĞI
Yazar: Ömer Faruk Yılmaz
Ürün Kodu: 27106 01 0009
Barkod: 9786055331795
Array
Stok:
300+
Kitabı İnceleyin
Kargo 75 TL ve üzeri kargo bedava! 15:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargo!
21,00 TL
14,70 TL
%30
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • SULTAN İKİNCİ ABDÜLHAMİD HAN’IN AİLE HAYATI

  Osmanlı tarihinin en dikkat çekici simalarından biri olan Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın siyasi hayatı yanında aile hayatı da incelenmeye değerdir. Onun hakkında yazılanların bir kısmı tamamen hayal mahsulü, bir kısmı da taraflı yayınlardır. Siyasî icraatları hakkında çarpıtılanların daha fazlası şahsî hayatı hakkında da görülen Sultan İkinci Abdülhamid Han, hiç şüphesiz Osmanlı saray hayatında yepyeni bir devir açmıştır.

  Siyasi dehalığında şüphe olmayan Sultan Abdülhamid Han’ın, şahsî ve insanî tarafı, nasıl bir hayat sürdüğü, alışkanlıklarının ne olduğu gibi hususi hayatı pek incelenmemiştir. O, ömrünü kurulmuş bir saat gibi hiç aksatmadan yaşamış; saray halkını, hanım ve çocuklarını da aynı saate göre yaşatmıştır. Bununla birlikte Sultan İkinci Abdülhamid’in saray hayatı hakkında eldeki malzeme oldukça azdır. Ancak, çocuklarından Ayşe Osmanoğlu ve Şâdiye Osmanoğlu’nun naklettikleri hatıralar dünya tarihine yön veren bu hükümdar hakkında mühim bilgiler içeriyor.

  Ömer Faruk Yılmaz’ın kaleminden çıkan Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın Aile Hayatı isimli çalışma padişahın, hanımlarının, çocuklarının ve saray mensuplarının özel dünyasına ışık tutuluyor. Sultanın çocukluğu, Yıldız Sarayı’nda otuz yılı aşan siyasi ve hususi hayatı, Selanik’te Alatini Köşkü’nde yaşadığı sürgün yılları ve Beylerbeyi Sarayı’nda son bulan günleri hakkında malumatlar bulunuyor.

  Hamidiye Kitaplığı markasıyla yayınladığımız kitap, ehemmiyetine binaen tarihi fotoğraflarla zenginleştirildi ve kaliteli bir şekilde basıldı. Osmanlı tarihinin çok mühim bir kısmını teşkil eden devrin sultanının aile hayatını merak edenler için başucu kaynağıdır.

  Teknik Özellikler

  Baskı Tarihi: 2013

  Sayfa Sayısı: 296

  Cilt Tipi: Karton Kapak

  Kağıt Bilgisi: Kitap Kağıdı (70 gr.)

  Boyutlar(cm):
  13.5 x 21 x 0
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.