sadsad x
asdasd

Uzakları Görebilen Hükümdar

Marka: HAMİDİYE KİTAPLIĞI
Yazar: Selman Kılınç
Ürün Kodu: 27106 01 0010
Barkod: 9789944905831
Array
Stok:
300+
Kitabı İnceleyin
Kargo 50 TL ve üzeri kargo bedava! 15:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargo!
19,00 TL
11,40 TL
%40
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • UZAKLARI GÖREBİLEN HÜKÜMDAR: SULTAN İKİNCİ ABDÜLHAMİD HAN -1-

  Sultan İkinci Abdülhamid Han, saltanatı müddetince, milyonlarca kilometrekare toprağa sahip bir ülkede; eğitim, kültür, sanat, mimari, askeri teşkilat, sağlık, iktisat, bilim ve teknoloji sahalarında yaptığı yenilik ve hizmetlerle devlet ve millete şeref ve itibar kazandırmıştır. O devirde yapılan atılımların birçoğu hâlâ bilinmemektedir. Daha da garibi, o devrin teknolojisiyle hazırlanan projelerin pek çoğu günümüzde bile henüz gerçekleştirilememiştir.

  Düşmanlarının bile “siyasi bir deha” demekten kendini alamadığı bu sultanın devri, yakın tarihimizde bilinmesi gereken mühim teferruatlar ihtiva ediyor. Böyle bir devirde, günümüzde 40 küsur devletin kurulduğu toprakları ve milletleri idare etmek, maddeten ve manen yetişmiş olmayı; kısa mesafeli ve küçük hesaplar değil, dünyayı kapsayan plan ve projeler yapmayı; kısacası, uzakları görebilen bir bakışı gerektiriyordu.

  Osman Doğan ve Selman Kılınç’ın editörlüğünde hazırlanan Uzakları Görebilen Hükümdar: Sultan İkinci Abdülhamid Han isimli serinin 1. kitabı birbirinden orijinal yazılar içeriyor: Boğaziçi’ne köprü ve tüp geçit projeleri, her yerin ve herkesin görüntülerinin bulunduğu Yıldız Fotoğraf Albümleri, tarihin seyrini değiştiren raylar ve Hicaz Demiryolu, Haliç’te çürüdüğü iddia edilen donanma efsanesi, Yemen’de eğitim seferberliği, sultanın siyasi dehası, Ortadoğu’da petrol araştırmaları, Filistin stratejisi, Çin’de kurulan Pekin Hamidiye Üniversitesi, Yıldız suikastı, 33 yılın panoraması gibi daha birçok mevzu arşiv vesikaları, fotoğraf, plan ve haritalar eşliğinde okuyucuya mercek tutuyor.     

  Hamidiye Kitaplığı markasıyla yayınladığımız Uzakları Görebilen Hükümdar: Sultan İkinci Abdülhamid Han -1- isimli kitap çalışması Sultan İkinci Abdülhamid Han devrinin daha iyi anlaşılması ve geleceğe ışık tutacak fikirlerin zihinlerde yeşermesi ümidiyle hazırlandı. Çileli bir devrin sultanına ahde vefa eseri olarak kaliteli bir şekilde basılan eser, herkesin kütüphanesinde mutlaka yer almalıdır.  


  Teknik Özellikler

  Baskı Tarihi: 2010

  Sayfa Sayısı: 240

  Ebat: 13,5 x 21 cm

  Cilt Tipi: Karton Kapak

  Kağıt Bilgisi: Kitap Kağıdı (70 gr.)

  Boyutlar(cm):
  13.5 x 21 x 0
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.