sadsad x
asdasd

İnsan ve Hayat Dergisi (Haziran) - S.160

Marka: İnsan ve Hayat Dergisi
Yazar: Kollektif
Kitabı İnceleyin
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00'dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
27,00 TL
İnsan ve Hayat Dergisi
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
  • Tavsiye Et
  • Resimler
  • Hızlı Mesaj
  • Öneri Kutusu
  • Bu ay kapak dosyası olarak “Yapay Zekâ, Toplumu Yeniden mi Şekillendirecek?” konusu çalışıldı. Peki, yapay zekâ, hayatımızda ve hedeflerimizde bize yardımcı olabilir mi? Hangi konularda yapay zekâyı kendi hedeflerimiz için basamak yapabiliriz? Şu başlıklardan her biri, bu soru çerçevesinde okurlarına yeni ufuklar açacak: “Yaya Zekâ Nedir, Ne Değildir?”, “Yapay Zekâ, Hayatları Kolaylaştırırken, Toplumu Değiştiriyor”, “Gelecekte Yapay Zekâ Daha Fazla Konuşulacak”.Yardım konusu demişken, Nasreddin Hoca’nın şu kısa fıkrasını bir kez daha hatırlayalım: Zor işlerinde kullanmak üzere Nasreddin Hoca, bir katır satın alır. Alır almasına ama katır, oldukça huysuzdur, yanına kimseyi yaklaştırmaz, üzerine kimseyi bindirmez. Nasreddin Hoca, zor şartlarda da olsa günün birinde katırın sırtına binmeyi başarır. Katır, sırtına biner binmez koşmaya başlar. Hoca, katırın üzerinde sokak sokak koştururken bir adam, durumu görür: “Hocam, hayırdır nereye böyle?” diye sorar. Katırın üzerinde söylenenleri yarım yamalak anlayan Hoca; “Vallahi ben de bilmiyorum, katır nereye götürürse oraya gidiyorum.” der. Bu fıkra, işin ehli tarafından yorumlandığında, nefsi ile mücadeleye şamil kılınır, onunla temsil edilir. Katır nefistir, üzerindeki kişi de o nefse söz dinletmeye çalışan kişi. Bu ay, SÜZGEÇ bölümünde “Tarihten Bugüne Çocuk İlmihalleri” yazısı yer alıyor. Nefsi ile mücadelesinde çocukluk döneminden itibaren kişiye yardımcı olacak teçhizat konusunda, ilmihaller mihenk taşıdır. Yine bu ayki derginizde, “Satır Aralarındaki Terapi” gibi insanı rahatlatan, “Anlayanlara Bir İşaret,

    İşâretnüma” gibi insanı tefekkür etmeye sevk eden ve “Çocuk ve Çiçek” gibi çocuklarınızın “her ne olacaksa büyüyünce değil, büyürken olduğunu” ifade eden yazılar da yer aldı. “Beden uykuya dalmadan, ruh düşe kalkmaz” başlığı ile Genç Hayat eki, yine dolu dolu, yine güzel farklılıkları bulabileceğiniz bir sayı oldu.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.