sadsad x
asdasd

Osmanlı'nın Son Kilidi Çanakkale 3

Marka: CAMLICA BASIM YAYIN
Yazar: Komisyon
Ürün Kodu: 27101 01 0142
Barkod: 9786055331863
Array
Stok:
300+
Kitabı İnceleyin
Kargo 75 TL ve üzeri kargo bedava! 15:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargo!
21,00 TL
14,70 TL
%30
75tluzeriucretsizkargo1.png (2 KB)
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • OSMANLI’NIN SON KİLİDİ: ÇANAKKALE 3

  Osmanlı Devleti, Sultan İkinci Abdülhamîd Han’ın tahtan indirilmesinden sonra kendini büyük bir boşlukta ve ardından da Balkan ve Birinci Dünya savaşlarının batağında bulmuştu. İtilaf Devletleri, yüzlerce gemi ve sömürgelerinden topladıkları yüz binlerce askerden oluşan kuvvetleriyle Osmanlı’nın Son Kilidi Çanakkale’yi geçmek ve payitaht İstanbul’u ele geçirmek için 3 Kasım 1914’te Boğaz’a dayanmıştı. Aylarca süren savaşlarda Osmanlı askerleri, yüreklerindeki vatan sevgisi ve iman gücüyle devletin bu son kilidini açtırmamak için vücutlarını siper ederek Çanakkale’yi düşmana dar etmişlerdi.

  1914-1915 yıllarının şartları göz önünde bulundurulduğunda, Osmanlı’nın en zayıf ve en buhranlı devrinde, batının o güne kadar geliştirdiği silah üstünlüğü ile Gelibolu Yarımadası’na saldırmış olmalarına rağmen, zafer nasıl maddi yokluk içinde bulunan tarafa gülmüştür? Bu soruyu savaşı kaybeden taraf yıllardır kendisine sormakta ve mantıklı bir cevap aramaktadır.

  Çanakkale Muharebeleri, ateşler arasında bir sarkaç gibi gidip gelen Mehmed’in aklını, idrâkini ve bütün maddî ölçülerini zorlamıştı. Zorlamıştı da o bile, Seyyid gibi, başından geçene inanamamıştı! Bugün bizler için “geçmiş” olan bu harikuladeleri biz nasıl “anladık” diyebiliriz? Anlamak zor Çanakkale’yi; zira Çanakkale yalnız maddeden değil, manadan, hatta daha çok manadan ibarettir!

  İşte Osmanlı’nın Son Kilidi Çanakkale 3 kitabı, Çanakkale’deki cansiperâne mücadeleyi farklı yönleriyle ele alan ve Çanakkale’yi anlamamıza ve anlatmamıza vesile olacak makalelerden meydana geliyor: Çanakkale’de kahraman bir uçak, Çanakkale’nin seyrini değiştiren gemi, İngiliz denizaltısının batırılışı, kimliğini kaybeden tabya, gemileri batıran zabit: Mustafa Ertuğrul, Osmanlı’nın 1915 Çanakkale Panorama Müzesi projesi gibi daha birçok konuda makalelerden oluşuyor.

  Türk ve Dünya tarihinin çok önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale savaşlarını anlatan bu kitap her seviyeden okuyucunun anlayacağı şekilde hazırlandı.

   

  Teknik Özellikler

  Baskı Tarihi: 2013

  Sayfa Sayısı: 216

  Cilt Tipi: Karton Kapak

  Kağıt Bilgisi: Kitap Kağıdı (70 gr.)

  Boyutlar(cm):
  13.5 x 21 x 1
Bunu Alan Bunu Almış
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.