sadsad x
asdasd

Sultan İkinci Abdülhamid Han Kitaplığı Set 1

Marka: HAMİDİYE KİTAPLIĞI
Yazar: Kollektif
Ürün Kodu: 27106 09 0001
Barkod: 9786059964630
Array
Stok:
152
Kargo 75 TL ve üzeri kargo bedava! 15:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargo!
75,00 TL
52,50 TL
%30
75tluzeriucretsizkargo1.png (2 KB)
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • SULTAN İKİNCİ ABDÜLHAMİD HAN KİTAPLIĞI -1- (4 Kitaplık Set)

  Osmanlı tarihinin en dikkat çekici simalarından biri olan Sultan İkinci Abdülhamid Han hakkında yazılanların bir kısmı tamamen hayal mahsulü, bir kısmı da taraflı yayınlardır. Osmanlı Devleti’nin en kritik bir devrinde otuz üç yıl hükümdarlık yapmış bir padişah için ağır ithamlarda bulunanların sayıları gittikçe azalmakla birlikte, yapılan ağır suçlamalar, iftirâlar ve hakâretler entelektüel kesimde tesirini hâlen muhafaza etmektedir. Devletin çöküşünü otuz sene geciktirdiği, eğitimden sanat ve imara kadar yaptığı yenilik ve hizmetlerle, devlet ve millete şeref ve itibar kazandırdığı bilindiği halde böyle bir düşmanlığın sürüp gitmesinde peşin hüküm kadar art niyetlilik de söz konusudur.

  Siyasî icraatlarına dair çarpıtılanların daha fazlası şahsî hayatı hakkında da görülen Sultan İkinci Abdülhamid Han, saltanatı müddetince, milyonlarca kilometrekare toprağa sahip bir ülkede, eğitim, kültür, sanat, mimari, askeri teşkilat, sağlık, iktisat, bilim ve teknoloji sahalarında yaptığı yenilik ve hizmetlerle ülkesine refah ve huzur getirmiştir. Düşmanlarının bile “siyasi bir deha” demekten kendini alamadığı bu sultanın devri, yakın tarihimizde bilinmesi gereken mühim teferruatlar ihtiva ediyor.

  Hamidiye Kitaplığı markasında Sultan İkinci Abdülhamid Han devrinin daha iyi anlaşılması ve geleceğe ışık tutacak fikirlerin zihinlerde yeşermesi ümidiyle yayınlanan Sultan İkinci Abdülhamid Han Kitaplığı 1 seti içerisinde birbirinden kıymetli dört çalışma bulunuyor. 1: Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın Aile Hayatı, 2: Uzakları Görebilen Hükümdar Sultan İkinci Abdülhamid Han 1, 3: Sultan Güç ve Hassasiyet, 4: Sultan İkinci Abdülhamid Han Hakkında Meşhurların İtirafları. Ehemmiyetine binaen tarihi fotoğraflarla zenginleştirilen, arşiv vesikaları, plan ve haritalarla desteklenen bu dört kitaplık set ile sizi, Sultan İkinci Abdülhamid Han’ı daha yakından tanımaya davet ediyoruz. Çileli bir devrin sultanına ahde vefa eseri olarak kaliteli bir şekilde basılan bu eserler herkesin kütüphanesinde mutlaka yer almalıdır. 

  Teknik Özellikler

  Eser

  1: Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın Aile Hayatı, 2: Uzakları Görebilen Hükümdar Sultan İkinci Abdülhamid Han 1, 3: Sultan Güç ve Hassasiyet, 4: Sultan İkinci Abdülhamid Han Hakkında Meşhurların İtirafları

  Yazar: 

  1: Ömer Faruk Yılmaz, 2: Osman Doğan – Selman Kılınç, 3: Ahmet Uçar, 4: Yavuzhanlı Osmanoğlu

  Baskı Tarihi: 2015

  Sayfa Sayısı: 1: 296, 2: 240, 3: 312, 4: 120, Toplam: 968

  Cilt Tipi: Sert Kapak (Takım Kutusu)

  Kağıt Bilgisi: Kitap Kağıdı (70 gr.)

  Boyutlar(cm):
  13.5 x 21 x 8
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.