sadsad x
asdasd
 • 0
 • 1

Osmanlı'nın Son Kilidi Çanakkale 2

Marka: Çamlıca Basım Yayın
Yazar: Komisyon
Kitabı İnceleyin
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00'dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
61,00 TL
42,70 TL
%30
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • OSMANLI’NIN SON KİLİDİ: ÇANAKKALE 2

  Osmanlı Devleti, Sultan İkinci Abdülhamîd Han’ın tahtan indirilmesinden sonra kendini büyük bir boşlukta ve ardından da Balkan ve Birinci Dünya savaşlarının batağında bulmuştu. İtilaf Devletleri, yüzlerce gemi ve sömürgelerinden topladıkları yüz binlerce askerden oluşan kuvvetleriyle Osmanlı’nın Son Kilidi Çanakkale’yi geçmek ve payitaht İstanbul’u ele geçirmek için 3 Kasım 1914’te Boğaz’a dayanmıştı. Aylarca süren savaşlarda Osmanlı askerleri, yüreklerindeki vatan sevgisi ve iman gücüyle devletin bu son kilidini açtırmamak için vücutlarını siper ederek Çanakkale’yi düşmana dar etmişlerdi.

  1914-1915 yıllarının şartları göz önünde bulundurulduğunda, Osmanlı’nın en zayıf ve en buhranlı devrinde, batının o güne kadar geliştirdiği silah üstünlüğü ile Gelibolu Yarımadası’na saldırmış olmalarına rağmen, zafer nasıl maddi yokluk içinde bulunan tarafa gülmüştür? Bu soruyu savaşı kaybeden taraf yıllardır kendisine sormakta ve mantıklı bir cevap aramaktadır.

  Çanakkale Muharebeleri, ateşler arasında bir sarkaç gibi gidip gelen Mehmed’in aklını, idrâkini ve bütün maddî ölçülerini zorlamıştı. Zorlamıştı da o bile, Seyyid gibi, başından geçene inanamamıştı! Bugün bizler için “geçmiş” olan bu harikuladeleri biz nasıl “anladık” diyebiliriz? Anlamak zor Çanakkale’yi; zira Çanakkale yalnız maddeden değil, manadan, hatta daha çok manadan ibarettir!

  İşte Osmanlı’nın Son Kilidi Çanakkale 2 kitabı, Çanakkale’deki cansiperâne mücadeleyi farklı yönleriyle ele alan ve Çanakkale’yi anlamamıza ve anlatmamıza vesile olacak makalelerden meydana geliyor: Çanakkale Türk hava harekâtı, Çanakkale savaşlarına giden yolda Hindistan Müslümanları, bedeli Çanakkale’de ödenecektir, muharebe esnasında propaganda savaşları, Mehmetçiğin iaşesi, Anzak komplosu, Çanakkale’den mektup var, Çanakkale’de deniz savunmasına dair bir rapor, Nusret Mayın Gemisi gibi daha birçok konuda makalelerden oluşuyor.

  Türk ve Dünya tarihinin çok önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale savaşlarını anlatan bu kitap her seviyeden okuyucunun anlayacağı şekilde hazırlandı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.