sadsad x
asdasd

Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere

Marka: CAMLICA BASIM YAYIN
Yazar: Adem Fidan
Ürün Kodu: 27101 01 0091
Barkod: 9789944905770
Array
Stok:
60
Kitabı İnceleyin
Kargo 50 TL ve üzeri kargo bedava! 15:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargo!
15,00 TL
9,00 TL
%40
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • MEKKE-İ MÜKERREME VE MEDİNE-İ MÜNEVVERE

  (MÜBAREK MEKÂNLAR - ZİYARET YERLERİ)

  Mekke-i Mükerreme; Müslümanların kıblesi olan Kabe-i Muazzama’nın ve ibadetlere bire yüz bin sevap verildiği Mescid-i Haram’ın bulunduğu, Resulullah Efendimiz’in (s.a.v.) doğduğu, kendine peygamberlik verildiği, Kur’an-ı Kerim ayetlerinin birçoğunun nazil olduğu ve İslam’ın beş şartından biri olan Hac vazifesinin yerine getirildiği mübarek şehirdir.

  Mekke-i Mükerreme ile birlikte iki Harem’den biri olan Medine-i Münevvere ise hicretten sonra Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) hicret vatanıdır. Başkaları yardım elini çekerken ona yardım elini uzatan şehir, İslâm devletinin ilk başşehridir. Efendimiz’in Dîn-i mübîn-i İslâm’ı tebliğ için yabancı ülkelere elçiler göndererek onları İslam’a davet ettiği şehirdir. Mekke-i Mükerreme’den sonra en mübarek şehir, Kur’ân-ı Kerîm’in yarıdan fazlasının indirildiği yerdir. Resûlullah Efendimiz (s.a.v.) “Hazret-i İbrahim Mekke’yi harem yaptığı gibi ben de Medine’yi harem kıldım” buyurmuşlardır.

  Adem Fidan, tarafından hazırlanan Mekke-i Mükerreme ve Medîne-i Münevvere (Mübarek Mekanlar – Ziyaret Yerleri) isimli eserde, İslam’ın bu iki mukaddes şehirlerinde görülmesi gereken mübarek mekanlar ve ziyaret yerleri kısa metinler, fotoğraf, plan ve haritalar eşliğinde okuyucuya sunuluyor. Müslümanların çok büyük hürmet ve tazim gösterdiği bu mukaddes şehirleri imkân nispetinde ziyaret etmeli ve oraların manevi havasını hissetmeliyiz.

  Teknik Özellikler

  Baskı Tarihi: 2009

  Sayfa Sayısı: 96

  Cilt Tipi: Karton Kapak

  Kağıt Bilgisi: Kuşe mat (90 gr.)

  Boyutlar(cm):
  12 x 19.5 x 1
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.