sadsad x
asdasd

Tarih Bizi Çağırıyor - 1

Marka: CAMLICA BASIM YAYIN
Yazar: Selman Kılınç - Osman Doğan
Ürün Kodu: 27101 01 0193
Barkod: 9786054421220
Array
Stok:
300+
Kitabı İnceleyin
Kargo 75 TL ve üzeri kargo bedava! 15:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargo!
18,00 TL
12,60 TL
%30
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR -1-

  Yaşanılan zaman, geçmiş ile gelecek arasında kurulu bir köprüdür. Bu köprünün sağlamlığı, geleceğe dair olan inanç ve umutların yanında geçmişle olan irtibatın devamlılığına da bağlıdır. Bu manada, kültürümüz ve köklü mazimizin miraslarını yâd etmek, cemiyetimizin hafızasını tazelemek çok büyük bir ehemmiyet arz eder. Milletleri ilgilendiren ilimler arasında en yaşlısı belki de en saygın olanı tarih ilmidir. Tarih, bir milletin tekrar tekrar bakması gereken bir ibret aynasıdır.

  Tarih, raflarda tozlanmış kitaplar içinde hapsedilmiş bir vakalar zincirinden ibaret değildir. İnsanlarda ahlak şuurunu uyandırıp, manevî değerlerin gelişmesinde rol oynar. Aileden başlayıp millete doğru gelişen bir sevgi ve bağlılığın doğmasına zemin hazırlar. Tarih ilmi, insanın fikrî terbiyesine, medenî faziletine hizmet eden hakiki bir vasıtadır. Bugünü anlamak, gelecek için hazırlanmak iyi bir tarih bilgisine bağlıdır. Bir çiftçinin bir önceki yılda iyi ürün alamayışının sebeplerini önündeki yılda değerlendirmesi, kitaplara geçmemiş olsa bile onun da bir tarihçilik yaptığını gösterir.

  Osman Doğan ve Selman Kılınç’ın editörlüğünde hazırlanan Tarih Bizi Çağırıyor isimli kitap birbirinden ilginç makalelerden meydana geliyor. Eserde, Amerika’da Bir Osmanlı Hatırası,  Telgrafın Mucidine Osmanlı’dan Madalya , Miniaturk Aslında Bir Osmanlı Projesi, Nesli Tükenmekte Olan Bir Tür Anadolu Parsı, Orman Yakana Kürek Cezası, Tarihe Ebced İmzası, Beş Asırlık Defterin Sırrı, Üç Tahta Kaşık Kıymetinde Kaşıkçı Elması, Sahibine Ulaşamayan Eşsiz Bir Hediye Topkapı Hançeri, İstanbul’un Sanat Şaheserlerinden Biri Tophane Meydan Çeşmesi, Bir Osmanlı Zabitinin Büyük Sahra Çölü’ndeki Seyahati, Osmanlı’da Mektebe Başlama Merasimi Âmin Alayı, Osmanlı Mekteplerinde Mükâfatlar, Yetim ve Fakir Çocuklar Mektebi, Doktor Dediğin Böyle Olmalı, Osmanlı Devrinde Aşılar Nasıl Korunuyordu? gibi daha birçok makale yer alıyor.

  Tarihe merak duyan herkesin rahatlıkla okuyabileceği kitap orijinal fotoğraf ve vesikalarla zenginleştirildi. Günümüzü daha iyi anlayabilmek, geleceği daha sağlam inşa etmek, ilmi ve ahlakıyla yüce bir millet olabilmek için…

  Evet, Tarih bizi çağırıyor.

  Teknik Özellikler

  Baskı Tarihi: 2010

  Sayfa Sayısı: 224

  Cilt Tipi: Karton Kapak

  Kağıt Bilgisi: Kitap Kağıdı (70 gr.)

  Boyutlar(cm):
  13.5 x 21 x 1
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.