sadsad x
asdasd
Stokta Yok

Selçuklular Tarihi Set

Marka: Çamlıca Basım Yayın
Yazar: Prof. Dr. Ali Öngül
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00'dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
375,00 TL
225,00 TL
%40
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • SELÇUKLULAR TARİHİ 1- 2 (SET)

  (ANADOLU SELÇUKLULARI VE BEYLİKLER)

  Türkler tarih boyunca yayıldıkları sahalarda pek çok devlet kurmuşlar, adları değişik olmasına rağmen bu devletler bir devamlılık göstererek bugüne kadar gelmişlerdir. Bu devletlerin en önemlilerinden biri de Büyük Selçuklu Devleti’dir. Bu Türk devletine, hükümdar ailesinin atası olan Selçuk’a nispetle Selçuklular denmiştir.

  Oğuzlar, 12’si Bozok, 12’si de Üçok olmak üzere 24 boydan oluşmakta idi. Bu boylardan Kınık koluna mensup olan Selçuklular, Türklerin tarih boyunca kurdukları en mühim devletlerden biridir. Onlar, Büyük Selçuklu Devleti, Anadolu Selçukluları, Kirman Selçukluları, Suriye Selçukluları, Irak Selçukluları gibi birçok devlet kurarak 300 yıl boyunca Ortadoğu’da ve Anadolu’da hâkimiyet sağlamış, Anadolu’nun kapılarını Türklere ve Müslümanlara açarak büyük bir medeniyetin inşasına zemin hazırlamışlardır. Bizansla, Haçlılarla, Moğollarla ve İslamiyet’e zarar veren dâhili ve harici kuvvetlerle mücadeleler ederek hem devletlerini ve hem de Müslümanların himayesini sağlamışlardır.

  Günümüzde Selçuklu Tarihi’nin usta kalemlerinden Prof. Dr. Ali Öngül tarafından kaleme alınan iki ciltlik Selçuklular Tarihi setinin 1. cildinde Büyük Selçuklular, Irak Selçukluları, Kirman Selçukluları ve Suriye Selçukluları; 2. cildinde Anadolu Selçukluları ve Selçuklular Devri Anadolu Beylikleri ele alınıyor. Selçukluların tarihine ışık tutan bu çalışma ehemmiyetine binaen gayet gösterişli bir cild ve kaliteli kâğıda basılmıştır. Selçuklu tarihi üzerine araştırmalarda bulunan akademisyenler, araştırmacılar ve tarihini merak edenlerin kütüphanelerinde bulundurmaları gereken çok mühim bir kaynaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.