sadsad x
asdasd
 • 0
 • 1
 • 2

Sayıların Savaşı Eğitici Strateji Ve Zeka Oyunu 7+ Yaş

Marka: Toybazz
Yazar: Kollektif
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00'dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
282,00 TL
239,70 TL
%15
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Yaş Aralığı: 7-99
  Oyuncu Sayısı: 2

   

  Gelişim Alanları:
  Matematik İşlem Becerileri
  Problem Çözme

  Mantık Yürütme
  Bağlantısal Düşünme
  Dikkat ve Konsantrasyon
  Strateji Geliştirme
  Sosyal-Duygusal Gelişim

   

  Oyun İçeriği:
  1 Adet Oyun Platformu
  2 Adet Piyon
  64 Adet Plastik Pul

   

  Oyuna Hazırlık:
  Oyun platformunu, oyun pullarını ve piyonu kutudan çıkarın. İstediğiniz renkte olan pulları ve piyonu alın. Kura ile kimin başlayacağına karar verin. Şimdi sıra işlem becerilerinde.

   

  Nasıl Oynanır?
  Sayıların Savası oyunu en az 3 farklı şekilde oynanabilir.
  Oyunda Amaç: Sayı gözeneklerinin yer aldığı platform üzerinde işlem yaparak sayıların üzerini pullarla kapatıp ilk dörtlü diziyi oluşturmaktır. Bu dörtlü dizi yukardan yatay, dikey ve çapraz olabilir.

   

  Oyun 1 (Dört işlem):

  Birinci oyuncu strateji alanında bulunan ve kendi sayı dizisinde yer alan 0’dan 15’e kadar olan sayılardan birini seçer, piyonunu o sayının üzerine koyar. Bu sayı diyelim ki 8 olsun; aynı şekilde sayı gözeneklerinde yer alan 8 sayısının da üzerine renkli pullardan birini koyarak üzerini kapatır. Hamle sırası rakibe geçer. Ardından 2. oyuncu 1. oyuncunun seçtiği sayıyla dört işlem yapacak şekilde kendi sayı dizisinden herhangi bir sayıya koyar. Diyelim ki 2 sayısının üzerine koydu ve bölme işlemi yapacağını söyledi. 8 bölü 2 eşittir 4 diyerek sayı gözeneklerinin yer aldığı alanda bulunan 4’ün üzerini kapatır. Sonra diğer oyuncu kendi piyonunu kendi sayı dizisinden birinin üzerine koyar. Diyelim ki bu sayı da 11 olsun ve çarpma işlemi yapsın. O zaman rakibin piyonu hala 2 sayısının üzerinde durduğu için kendi sayısıyla dört işlemden birini yapar. Örneğin 2 çarpı 11 eşittir 22 der ve sayı gözeneklerinde yer alan 22 sayısının üzerine kendi pulunu koyar burada önemli olan pullarıyla dörtlü dizi oluşturacak şekilde sonuç alacak sayıyı seçmektir. Bu oyunda hem matematik işlemi yapacak hem de stratejik düşünerek dörtlü dizi oluşturacaktır. Bu arada rakibinde dörtlü dizi oluşturmasına da mâni olmaya çalışması gerekir.
  Oyun istenirse ilk dörtlü dizi oluştuktan sonra bitmeyip devam da ettirilebilir. Tüm pullar bitene kadar oynanır. Oyun sonunda en çok dörtlü dizi yapan oyunu kazanır.

    

  Oyun 2 (Toplama İşlemi):

  Oyun sadece toplama işlemi kullanarak oynanır. Yine aynı şekilde 4 kutucuğu kapatarak dizi oluşturan oyunu kazanmış olur.

   

  Oyun 3 (Çarpma İşlemi):
  Oyun sadece çarpma işlemi kullanarak oynanır. Yine aynı şekilde 4 kutucuğu kapatarak dizi oluşturan oyunu kazanmış olur.

   

  Dikkat:
  - Yası küçük olan oyuncu oyuna baslar.

  - Her hamlede yalnızca bir kutucuk kapatılabilir.
  - Oyun ‘Çarpma’ işlemine göre oynanacaksa: “0 yutan eleman” olduğundan dolayı bir sonraki hamleyi yapacak olan kişi kendi sayı dizisinde olan sayıya gidebilir.
  - Oyun alanında 2,3,5 ve 7 gibi asal sayılara oyunun akıcılığını sağlamak için yer verilmemiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.