sadsad x
asdasd

Yıldırım Bayezid (K.kapak)

Marka: Çamlıca Basım Yayın
Yazar: Özcan F. Koçoğlu
Kitabı İnceleyin
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00'dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
33,00 TL
23,10 TL
%30
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Osmanlı Sultanları Çizgi Roman Serisi -4-

  YILDIRIM BAYEZİD

  Çamlıca Basım Yayın’dan müthiş bir çizgi roman serisi. Hayali kahramanlar değil, tarihimize damga vuran gerçek kahramanların hikâyeleri. Osmanlı padişahlarının hayatları, savaşları ve zaferleri ilk kez bir çizgi roman serisiyle bir araya getirildi.

  ***

  Dördüncü Osmanlı sultanı olan Yıldırım Bayezid Han şehzadeliğinde iyi bir eğitim gördü. Devrin en büyük âlimlerinden dersler aldı. Öğrenimi kendinden önceki padişahlardan fazladır. Zeki, faal, cesur ve zamanının hadiselerini iyi kavramış bir hükümdardı. Ömrünü cepheden cepheye koşmakla geçirmiş, İslamiyet'in Rumeli'de yerleşmesini sağlamıştır. Anadolu'da Türk Birliğini kurmaya çalıştı. İstanbul'u bir İslam şehri yapmak için dört defa kuşatmış fakat her seferinde bir mani çıkmıştır. 43 yıl yaşamış ve 14 yıl hükümdarlık yapmış olan Yıldırım Bayezid zamanında ilim müesseseleri, hayır kurumlan ve imar faaliyetleri büyük bir artış göstermiştir.

  ***

  Özcan F. Koçoğlu’nun sürükleyici anlatımı, Yüksel Akman’ın birebir çizimleriyle hayat bulan Osmanlı Sultanları Çizgi Roman Serisi -4: Yıldırım Bayezid isimli çizgi roman kitabı çocukların ve gençlerin dünyasına rehberlik ediyor. Orijinal çizimleri, zengin kompozisyonu, rengârenk ve göz alıcı tasarımıyla çocuklar ve gençler tarihi yaşayacak; kolay ve anlaşılır metinleri keyifle ve heyecanla okuyacak ve aynı zamanda gerçek bir tarih şuuru kazanacaklar.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.