sadsad x
asdasd

Uzakları Görebilen Hükümdar-2

Marka: Hamidiye Kitaplığı
Yazar: Ömer Faruk Yılmaz
Kitabı İnceleyin
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00'dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
65,00 TL
45,50 TL
%30
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • UZAKLARI GÖREBİLEN HÜKÜMDAR: SULTAN İKİNCİ ABDÜLHAMİD HAN -2-

  Sultan İkinci Abdülhamid Han, saltanatı müddetince, milyonlarca kilometrekare toprağa sahip bir ülkede; eğitim, kültür, sanat, mimari, askeri teşkilat, sağlık, iktisat, bilim ve teknoloji sahalarında yaptığı yenilik ve hizmetlerle devlet ve millete şeref ve itibar kazandırmıştır. O devirde yapılan atılımların birçoğu hâlâ bilinmemektedir. Daha da garibi, o devrin teknolojisiyle hazırlanan projelerin pek çoğu günümüzde bile henüz gerçekleştirilememiştir.

  Düşmanlarının bile “siyasi bir deha” demekten kendini alamadığı bu sultanın devri, yakın tarihimizde bilinmesi gereken mühim teferruatlar ihtiva ediyor. Böyle bir devirde, günümüzde 40 küsur devletin kurulduğu toprakları ve milletleri idare etmek, maddeten ve manen yetişmiş olmayı; kısa mesafeli ve küçük hesaplar değil, dünyayı kapsayan plan ve projeler yapmayı; kısacası, uzakları görebilen bir bakışı gerektiriyordu.

  Osman Doğan ve Selman Soydemir’in editörlüğünde hazırlanan Uzakları Görebilen Hükümdar: Sultan İkinci Abdülhamid Han isimli serinin 2. kitabı birbirinden orijinal yazılar içeriyor: Abdülhamid Han’ın doğumu münasebetiyle düşürülen tarihler, Tahsin Paşa’nın saraya alınması, devrin matbuatı, Abdülhamid Han’dan Pasteur’e 10 bin Frank yardım, sultanın marangozu, Dînî İlimler Mektebi projesi, hakanın hafızası Yıldız Sarayı Kütüphanesi, Denizaltıcılığımızın kurucusu, Japonya’da batan Ertuğrul Firkateyni’nin hazin hikâyesi, Alman imparatoru II. Wilhelm’in Osmanlı ülkesine seyahatleri, aşiret politikası gibi daha birçok mevzu arşiv vesikaları, fotoğraf, plan ve haritalar eşliğinde okuyucuya mercek tutuyor.    

  Hamidiye Kitaplığı markasıyla yayınladığımız Uzakları Görebilen Hükümdar: Sultan İkinci Abdülhamid Han -2- isimli kitap çalışması Sultan İkinci Abdülhamid Han devrinin daha iyi anlaşılması ve geleceğe ışık tutacak fikirlerin zihinlerde yeşermesi ümidiyle hazırlandı. Çileli bir devrin sultanına ahde vefa eseri olarak kaliteli bir şekilde basılan eser, herkesin kütüphanesinde mutlaka yer almalıdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.