sadsad x
asdasd

Türkiye-Ukrayna İlişkileri

Marka: Çamlıca Basım Yayın
Yazar: Muhammed Bilal Çelik
Kitabı İnceleyin
Kargo
28 Ekim Perşembe’den itibaren resmi tatil sebebiyle 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, sonraki siparişler ise 1 Kasım 2021 tarihinde kargoya verilecektir. Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
65,00 TL
45,50 TL
%30
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • TÜRKİYE – UKRAYNA İLİŞKİLERİ / KAZAK DÖNEMİ (1500-1800)

  Türk ve Ukrayn tarihlerinin ortak karakteri bütünlük taşır ve geçmişe doğru indikçe daha da güçlü bir nitelik kazanır. XIX. asra kadar (Zaporog Seç’i ve Osmanlı Devleti döneminde) çok dinamik, canlı karakterde seyreden Türkiye ile Ukrayna arasındaki ilişkileri, XX. asırda ortaya çıkan gelişmeler, Türk, Ukrayn, Leh, Macar, Balkan ve Doğu Avrupa halklarının aleyhine işlemiştir.

  Yakın zamana kadar Türkiye’deki akademik çevreler dâhil hemen hemen bütün kamuoyu, Ukrayna’yı Rusya tarihi içinde algılamış, son zamanlarda yapılan araştırmalarda ise Ukrayna’nın tarihi, kültürü ve medeniyetiyle kendine has bir karakter arz ettiği ve Rusya’dan farklı olduğu anlaşılmaya başlanmıştır.

  Türkiye-Ukrayna münasebetlerinin bir devrine ışık tutan Türkiye – Ukrayna İlişkileri / Kazak Dönemi (1500-1800) isimli çalışma, 2014’te Sakarya Üniversitesi ile Lviv İvan Franko Milli Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen sempozyumun kitabıdır. Türkiye’den Ukrayna, Kırım ve Batı Deşt-i Kıpçak tarihi sahasında mütehassıs 40’tan fazla tarihçi; Ukrayna’nın Lviv, Kyiv, Odesa, İvano-Frankivsk Çernıgiv, Mariupol, Luqansk, Dnipropetrovsk bölgelerinden de 24 mütehassıs bilim insanı sempozyuma katılarak iki ülke tarihinin ortak noktaları tespit edilmeye çalışılmıştır.

  Ukraynalı tarihçi Yaroslav Daşkeviç de ifade ettiği gibi “Bugün Ukrayna Devleti var ise bunu Osmanlı Devleti’ne borçludur.” sözünün hakikatini yansıtan bu sempozyum kitabı Çamlıca Basım Yayın tarafından ilim aleminin takdirlerine sunulmuştur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.