sadsad x
asdasd

Türkiye-Ukrayna İlişkileri

Marka: CAMLICA BASIM YAYIN
Yazar: Muhammed Bilal Çelik
Ürün Kodu: 27101 01 0206
Barkod: 9786059964562
Array
Stok:
274
Kitabı İnceleyin
Kargo 75 TL ve üzeri kargo bedava! 15:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargo!
65,00 TL
45,50 TL
%30
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • TÜRKİYE – UKRAYNA İLİŞKİLERİ / KAZAK DÖNEMİ (1500-1800)

  Türk ve Ukrayn tarihlerinin ortak karakteri bütünlük taşır ve geçmişe doğru indikçe daha da güçlü bir nitelik kazanır. XIX. asra kadar (Zaporog Seç’i ve Osmanlı Devleti döneminde) çok dinamik, canlı karakterde seyreden Türkiye ile Ukrayna arasındaki ilişkileri, XX. asırda ortaya çıkan gelişmeler, Türk, Ukrayn, Leh, Macar, Balkan ve Doğu Avrupa halklarının aleyhine işlemiştir.

  Yakın zamana kadar Türkiye’deki akademik çevreler dâhil hemen hemen bütün kamuoyu, Ukrayna’yı Rusya tarihi içinde algılamış, son zamanlarda yapılan araştırmalarda ise Ukrayna’nın tarihi, kültürü ve medeniyetiyle kendine has bir karakter arz ettiği ve Rusya’dan farklı olduğu anlaşılmaya başlanmıştır.

  Türkiye-Ukrayna münasebetlerinin bir devrine ışık tutan Türkiye – Ukrayna İlişkileri / Kazak Dönemi (1500-1800) isimli çalışma, 2014’te Sakarya Üniversitesi ile Lviv İvan Franko Milli Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen sempozyumun kitabıdır. Türkiye’den Ukrayna, Kırım ve Batı Deşt-i Kıpçak tarihi sahasında mütehassıs 40’tan fazla tarihçi; Ukrayna’nın Lviv, Kyiv, Odesa, İvano-Frankivsk Çernıgiv, Mariupol, Luqansk, Dnipropetrovsk bölgelerinden de 24 mütehassıs bilim insanı sempozyuma katılarak iki ülke tarihinin ortak noktaları tespit edilmeye çalışılmıştır.

  Ukraynalı tarihçi Yaroslav Daşkeviç de ifade ettiği gibi “Bugün Ukrayna Devleti var ise bunu Osmanlı Devleti’ne borçludur.” sözünün hakikatini yansıtan bu sempozyum kitabı Çamlıca Basım Yayın tarafından ilim aleminin takdirlerine sunulmuştur.

   

  Teknik Özellikler

  Baskı Tarihi: 2015

  Sayfa Sayısı: 824

  Cilt Tipi: Sert Kapak

  Kağıt Bilgisi: Kitap Kağıdı (70 gr.)

  Boyutlar(cm):
  16 x 23 x 0
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.