sadsad x
asdasd

Silsile-İ Sadat-ı Nakşibendiye(Silsiletü'z-Zeheb)

Marka: FAZİLET NEŞRİYAT
Yazar: Heyet
Ürün Kodu: 26101 01 0153
Barkod: 9789944251907
Stok:
300+
Kargo 50 TL ve üzeri kargo bedava! 15:00' kadar verilen siparişler aynı gün kargo!
39,00 TL
27,30 TL
%30
- Gerçekten Mükemmel - , Maneviyat ehlinin mutlaka okuması icabeden bir eser.Siz Kardeşim hala okumadınız mı????
5/ 5
- mutlaka okunmalı - , Bir Müslümanın bu eseri bilmemesi, okumaması eksiklik olacaktır. mutlaka okunacak ve hediye edilebilecek nadide bir eser. hazırlayanlardan ve okuyanlardan Allah c.c. razı olsun.
4/ 5
24.5 Tavsiye Et Yorum Ekle Fiyat Alarmı Alışveriş Listeme Ekle
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (2)
  • Tavsiye Et
  • Resimler
  • Allâhü Teâlâ Mâide Sûresi'nin 35. âyet-i kerîmesinde: ''Ey îmân edenler, Allah'tan korkun ve ona yaklaşmaya vesile arayın ve onun yolunda mücadele edin ki felâha erebilirsiniz.'' buyurmuştur. İsmâil Hakkı Bursevî Hazretleri Rûhu'l-Beyân Tefsîri'nde bu âyet-i kerîmeyi şöyle tefsîr etmiştir: Âyet-i kerîme vesîle aramayı sarîh olarak, açıkça emretmektedir. Öyleyse vesîle elbette lâzımdır. Çünkü Allâhü Teâlâ'nın rızâsı ancak vesile ile hâsıl olur. Vesîle de hakîkat âlimleri ve tarîkat şeyhleridir.
    Bu eser, Silsile-i Sâdât-ı Nakşibendiyye Hazretlerinin hayatları, menkıbeleri, kerâmetleri ve sözleri mûteber kitaplardan bir araya getirilerek hazırlandı. Her zâtın tercüme-i halinin başında doğum yeri ve kabr-i şerîfini gösteren bir harita, sonunda kabirlerinin, varsa cami ve medreselerinin fotoğrafları, kitabın sonunda da tamamının kabr-i şeriflerinin bulunduğu yerleri gösteren umûmî bir harita verildi. Hadîs-i şerîfte ?Allâhü Teâlâ'nın sâlih kulları zikredildiği zaman, oraya rahmet iner.? buyurulmuştur. Evliya ve ulemâ bu mübârek zâtları sevmenin, onların hayatlarını, menkıbelerini ve sözlerini bilmenin, hiç olmazsa isimlerini öğrenmenin manen çok büyük faydaları olacağını bildirmişlerdir. Bu eseri, Allâhü Teâlâ'nın rahmetine ve bu mübârek zâtların şefâatlerine vesile olması temennisiyle takdîm ederiz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.