sadsad x
asdasd

Selçuklular Tarihi 1. Cilt

Marka: CAMLICA BASIM YAYIN
Yazar: Prof. Dr. Ali Öngül
Ürün Kodu: 27101 01 0152
Barkod: 9786055101671
Array
Stok:
8
Kitabı İnceleyin
Kargo 75 TL ve üzeri kargo bedava! 15:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargo!
52,00 TL
36,40 TL
%30
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • SELÇUKLULAR TARİHİ -1-

  (BÜYÜK SELÇUKLULAR, IRAK, KİRMAN VE SURİYE SELÇUKLULARI)

  Türkler tarih boyunca yayıldıkları sahalarda pek çok devlet kurmuşlar, adları değişik olmasına rağmen bu devletler bir devamlılık göstererek bugüne kadar gelmişlerdir. Bu devletlerin en önemlilerinden biri de Büyük Selçuklu Devleti’dir. Bu Türk devletine, hükümdar ailesinin atası olan Selçuk’a nispetle Selçuklular denmiştir.

  Oğuzlar, 12’si Bozok, 12’si de Üçok olmak üzere 24 boydan oluşmakta idi. Bu boylardan Kınık koluna mensup olan Selçuklular, Türklerin tarih boyunca kurdukları en mühim devletlerden biridir. Onlar, Büyük Selçuklu Devleti, Anadolu Selçukluları, Kirman Selçukluları, Suriye Selçukluları, Irak Selçukluları gibi birçok devlet kurarak 300 yıl boyunca Ortadoğu’da ve Anadolu’da hâkimiyet sağlamış, Anadolu’nun kapılarını Türklere ve Müslümanlara açarak büyük bir medeniyetin inşasına zemin hazırlamışlardır. Bizansla, Haçlılarla, Moğollarla ve İslamiyet’e zarar veren dâhili ve harici kuvvetlerle mücadeleler ederek hem devletlerini ve hem de Müslümanların himayesini sağlamışlardır.

  Günümüzde Selçuklu Tarihi’nin usta kalemlerinden Prof. Dr. Ali Öngül tarafından kaleme alınan iki ciltlik Selçuklular Tarihi setinin 1. cildinde Büyük Selçuklular, Irak Selçukluları, Kirman Selçukluları ve Suriye Selçukluları ele alınıyor. Selçukluların tarihine ışık tutan bu çalışma ehemmiyetine binaen gayet gösterişli bir cild ve kaliteli kâğıda basılmıştır. Selçuklu tarihi üzerine araştırmalarda bulunan akademisyenler, araştırmacılar ve tarihini merak edenlerin kütüphanelerinde bulundurmaları gereken çok mühim bir kaynaktır.

  Teknik Özellikler

  Baskı Tarihi: 2014

  Sayfa Sayısı: 560

  Cilt Tipi: Sert Kapak

  Kağıt Bilgisi: 1. Hamur Kağıt (70 gr.)

  Boyutlar(cm):
  16 x 23 x 1
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.