sadsad x
asdasd

Othello

Marka: Zet Zeka
Kitabı İnceleyin
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00'dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
89,00 TL
66,75 TL
%25
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Yaş Aralığı: 6-99

  Oyuncu Sayısı:

   

  Gelişim Alanları:

  Üç Boyutlu Düşünme

  Uzaysal Algı

  Strateji Düşünme

  Mantık Yürütme

  Sosyal-Duygusal Gelişim

   

  Oyun İçeriği:

  1 adet, dört bölmesi hareketli oyun platformu

  18 adet mor taş

  18 adet turkuaz taş

   

  Oyuna Hazırlık:

  Oyun platformu ve taşları kutudan çıkarın ve oyun platformu boş olarak oyuncuların ortasında düz bir zemine yerleştirin. Rakipler renklerini belirleyerek kendi rengindeki taşlarını alırlar. Oyuna kura ile başlayın.

   

  Nasıl Oynanır?

  Oyuncular kendi taşlarını platformun üzerinde bulunan küçük haznelerden istediğine bırakabilirler. Oyun sırası kendinde olan oyuncu hem platforma bir taş yerleştirip hem de platformun hareketli olan bölmelerinden birini tek seferde 90 derecelik açı ile sağa ya da sola çevirmelidir.

  Oyuncular sırası ile önce platforma bir taş yerleştir, sonrada platformun bir alanını çevirerek oyuna devam eder ve kendi rengindeki taşları yatay, dikey veya çaprak olarak 5 tanesini yan yana dizmeye çalışır. Bu şekilde oyunu kazanmış olur.

   

  Dikkat:

  - Oyun platformunun her yerini kullanmakta serbestsiniz. Hem platformu çevirmekte hem de taş yerleştirmede herhangi bir kısıtlama yoktur.

  - Oyunda tek amaç kazanmak değil aynı zamanda rakibin kazanmasını da önlemektir. Dolayısıyla rakibin hamlelerini sıkı sıkıya takip etmelisiniz.

  - Platforma bırakılan taşlar tekrar hareket ettirilemez, oyun bitene kadar aynı yerinde kalır.

  - Önce platformu çevirmek ya da önce taş yerleştirmekte tercih oyuncuya aittir.

  - Taşını yerleştirdiği platformu çevirip çevirmemek yine oyuncunun tercihine bağlıdır, bu konuda kısıtlama yoktur.

  - Oyunculardan biri sıra kendisinde iken platformu çevirmiş olsa ve farkına varmadan rakibin taşları bu çevirme sonucunda beşli olarak yan yana dizilmiş olsa kazanan taraf taşları yan yana dizilen olacaktır. Ancak aynı anda her iki renkte beşli dizilimi tamamlamış olursa oyunu kazanan, platformu çeviren taraf olacaktır.

  - Oyuncular ellerindeki tüm taşları platforma yerleştirmiş olsalar, ancak yine de bir taraf kazanmasa, oyun berabere bitmiş sayılıp oyuna tekrar başlanır.

Bunu Alan Bunu Almış
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.