sadsad x
asdasd
Yeni

Osmanlıca Okuma Yazma Rehberi

Marka: FAZİLET NEŞRİYAT
Yazar: Kollektif
Ürün Kodu: 26101 09 0007
Barkod: 7261969011589
Stok:
10
Kargo 50 TL ve üzeri kargo bedava! 15:00' kadar verilen siparişler aynı gün kargo!
19,25 TL
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Osmanlıca okumave yazmayı öğrenmek isteyenler için yazı defteri ve imla rehberi bu sette....

  Rik'a YazıDefteri, Osmanlı devrinde günlük hayatta kullanılan ve çabuk yazılan bir yazı çeşidi olan rik'ayazısını öğrenmek isteyenler için hazırlanmıştır. Arabî harflerin evvelâ müstakil yazılışları, daha sonra tek tek bu harflerin kelimelerin başında, ortasında ve sonunda yazılış şekilleri gösterilmiştir. Harflerin yazımı bittikten sonra yazmayı geliştirmek için kitabın sonuna örnek olarak bazı duâlar, hadîs-i şerifler ve büyüklerin sözleri ile bazı metinler ilâve edilmiştir.

  "YavrumunElifbası" Bu eser, muallimlerden bir heyet tarafından tertip edilmiş olup Türkçe alfabesine dâir Osmanlı mekteplerinde okutulmak üzere hazırlanan bir kitaptır. Tıpkıbasımını yaptığımız bu kıymetli eseri, Osmanlıca öğrenmek isteyen okuyucularımıza tavsiye etmekteyiz. Bu eser ilk seviye bir Osmanlıca elif-bâ kitabı olup yeni başlayanların okuyarak ve yazarak istifade etmesi gerekmektedir. Bu bakımdan esere ikinci bir isim olarak "Okuma Yazma Rehberi" denilmiştir.

  Türkçe'nin Sarfve Nahiv kâidelerini anlatan "Osmanlıca Sarf ve Nahiv" ismindeki bu iki eser mekteplerde okutulmak üzere hazırlanmıştır. Tıpkıbasımını yaptığımız bu kıymetli eserler, Osmanlıca öğrenmek isteyen okuyucularımıza tavsiye etmekteyiz. Bu eser bir sarf ve nahiv kitabı olması yanında aynı zamanda Osmanlıca okuma ve yazmayı da öğretmeyi hedeflemektedir. Eserde bir ders anlatıldıktan sonra her ders için resimli okuma parçalarına, derse âit suallere, imlâ ve tâlimlere yer verilmiştir. Bu bakımdan eser, günümüzde kullanılan metodlara yakın bir usûl ile hazırlanmıştır.


Bunu Alan Bunu Almış
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.