sadsad x
asdasd

Osmanlıca Okuma Yazma Rehberi

Marka: FAZİLET NEŞRİYAT
Yazar: Kollektif
Ürün Kodu: 26101 09 0007
Barkod: 7261969011589
Array
Stok:
99
Kargo 75 TL ve üzeri kargo bedava! 15:00' kadar verilen siparişler aynı gün kargo!
25,20 TL
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Osmanlıca okuma ve yazmayı öğrenmek isteyenler için yazı defteri ve imlarehberi bu sette....

  Rik'a Yazı Defteri, Osmanlı devrinde günlük hayatta kullanılan ve çabukyazılan bir yazı çeşidi olan rik'a yazısını öğrenmek isteyenler içinhazırlanmıştır. Arabî harflerin evvelâ müstakil yazılışları, daha sonra tek tekbu harflerin kelimelerin başında, ortasında ve sonunda yazılış şekillerigösterilmiştir. Harflerin yazımı bittikten sonra yazmayı geliştirmek içinkitabın sonuna örnek olarak bazı duâlar, hadîs-i şerifler ve büyüklerin sözleriile bazı metinler ilâve edilmiştir.

  "Yavrumun Elifbası" Bu eser, muallimlerden bir heyettarafından tertip edilmiş olup Türkçe alfabesine dâir Osmanlı mekteplerindeokutulmak üzere hazırlanan bir kitaptır. Tıpkıbasımını yaptığımız bu kıymetlieseri, Osmanlıca öğrenmek isteyen okuyucularımıza tavsiye etmekteyiz. Bu eserilk seviye bir Osmanlıca elif-bâ kitabı olup yeni başlayanların okuyarak veyazarak istifade etmesi gerekmektedir. Bu bakımdan esere ikinci bir isim olarak"Okuma Yazma Rehberi" denilmiştir.

  Türkçe'nin Sarf ve Nahiv kâidelerini anlatan "Osmanlıca Sarfve Nahiv" ismindeki bu iki eser mekteplerde okutulmak üzerehazırlanmıştır. Tıpkıbasımını yaptığımız bu kıymetli eserler, Osmanlıcaöğrenmek isteyen okuyucularımıza tavsiye etmekteyiz. Bu eser bir sarf ve nahivkitabı olması yanında aynı zamanda Osmanlıca okuma ve yazmayı da öğretmeyihedeflemektedir. Eserde bir ders anlatıldıktan sonra her ders için resimliokuma parçalarına, derse âit suallere, imlâ ve tâlimlere yer verilmiştir. Bubakımdan eser, günümüzde kullanılan metodlara yakın bir usûl ilehazırlanmıştır.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.