sadsad x
asdasd
Stokta Yok

Orhan Gazi (K.kapak)

Marka: Çamlıca Basım Yayın
Yazar: Özcan F. Koçoğlu
Kitabı İnceleyin
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00'dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
46,00 TL
32,20 TL
%30
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Osmanlı Sultanları Çizgi Roman Serisi -2-

  ORHAN GAZİ

  Çamlıca Basım Yayın’dan müthiş bir çizgi roman serisi. Hayali kahramanlar değil, tarihimize damga vuran gerçek kahramanların hikâyeleri. Osmanlı padişahlarının hayatları, savaşları ve zaferleri ilk kez bir çizgi roman serisiyle bir araya getirildi.

  ***

  Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin oğlu Orhan Gazi 1281’de Söğüt’te doğdu. İslâmî ilimleri Ahi Şeyhi Edebali’den, askeri eğitimi ise şanlı babası Osman Gazi ile onun kahraman silah arkadaşlarından alan Orhan Gazi, daha çocuk yaşta iken devrin ilimlerini biliyor ve her türlü silahı kolaylıkla kullanıyordu. Askeri ve idari yapılanmayı başlatarak beylikten devlete geçişi yapan Orhan Gazi aynı zamanda da Osmanlı’da ilim geleneğini kurmuştur. Özellikle devletin idaresi için sivil ve askeri birçok müesseseler inşa eden Orhan Gazi fethettiği yerlere de adalet ve idari işler için kadılar, askeri işler için subaşılar tayin etti. Bursa’nın fatihi Orhan Gazi aynı zamanda gaza sancağını Rumeli’ye diken ve bu diyarın Müslümanlığın geleceği için önemini kavrayan ilk devlet ve siyaset adamıdır.

  ***

  Özcan F. Koçoğlu’nun sürükleyici anlatımı, Yüksel Akman’ın birebir çizimleriyle hayat bulan Osmanlı Sultanları Çizgi Roman Serisi -2: Orhan Gazi isimli çizgi roman kitabı çocukların ve gençlerin dünyasına rehberlik ediyor. Orijinal çizimleri, zengin kompozisyonu, rengârenk ve göz alıcı tasarımıyla çocuklar ve gençler tarihi yaşayacak; kolay ve anlaşılır metinleri keyifle ve heyecanla okuyacak ve aynı zamanda gerçek bir tarih şuuru kazanacaklar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.