Yedikıta Dergisi 21. Sayı (Mayıs 2010)

Yedikıta Dergisi 21. Sayı  (Mayıs 2010)

Bu üründen 35 adet satılmıştır.

Kategori
Yedikıta Dergisi
Yayınevi
Yedikıta Dergisi
Dil
Türkçe
Boyut
16,5x21 cm
ISBN
Stok
0
Sayfa Sayısı
80
Yazar
Komisyon


Yedikıta Dergisi, Nisan sayısında 19.asırda tüm dünyanın gözleri önünde binlerce insanın acımasızca katledildiği bir zamanda Kırgızların devlet başkanı olan Kurmancan Datka'yı ve onun destanlaşan mücadelesini sayfalarına taşıyor.
Kurmancan Datka, sahip olduğu yüksek maneviyat, ilmi dirayet ve liyakati ile Kırgız tarihinde "Datka" unvanıyla şereflendirilen tek kadındır. Dünya tarihinin ilk kadın generali olarak da anılan Kurmancan Datka, 1907'de vefat edinceye kadar tam otuz bir sene Kırgızların huzur içinde yaşamalarını sağlamış ve Kırgızistan'ın sembolü olmuştur. Kurmancan Datka'nın kahramanlık mücadelesi ve ilk defa yayınlanan orijinal fotoğrafları Yedikıta Dergisi'nde.

Bunun yanı sıra Yedikıta Dergisi'nin Nisan sayısında, Hayvanlara Maaş ve Tatil, Türkiye'nin ilk modern çocuk hastanesi Hamidiye Etfal Hastanesi, Su Kadar Aziz Bir Miras: Sebilhaneler gibi başlıklar dikkat çekiyor.

Ayrıca, Yedikıta Dergisi'yle birlikte Rumeli'de Osmanlı Eserleri kitapçıklarının sonuncusu; Yakova, İpek ve Mitroviça şehirlerindeki Osmanlı eserlerini tanıtan kitapçık hediye ediliyor.

Yedikıta Dergisi, tüm bayilerde ve seçkin kitabevlerinde...