Yedikıta Dergisi 18. Sayı (Şubat 2010)

Yedikıta Dergisi 18. Sayı  (Şubat 2010)

Bu üründen 40 adet satılmıştır.

Kategori
Yedikıta Dergisi
Yayınevi
Yedikıta Dergisi
Dil
Türkçe
Boyut
16,5x27 cm
ISBN
Stok
0
Sayfa Sayısı
80
Yazar
Komisyon


Yedikıta Dergisi, şubat sayısında "Beş Asırlık Kanal Projesi" başlığıyla Sakarya-Sapanca-Marmara Kanal projelerini kapağına taşıdı.
Dergide, asırlardır gündemde olan Sakarya Nehri-Sapanca Gölü-İzmit Körfezi'ni birleştirecek bir kanal (iç suyolu) projesinin geçmişten günümüze olan serüveni anlatırken, dergiyle birlikte hediye olarak projeye ait bir de harita veriliyor. İlk defa Yedikıta'da yayınlanan harita, mühendisler ve çevrebilimcilerin ilgisini çekmesinin yanında; Osmanlı devrinde nasıl detaylı çalışmalar yapıldığını göstermesi bakımından da kıymet taşıyor.

Bunun yanı sıra Yedikıta Dergisi, 2010 Kültür Başkenti seçilen İstanbul'un geçmişine kısa bir yolculuğa çıkarıyor ve neler olduğunu gözler önüne seriyor. Dergide, uzun zamandır gündemi meşgul eden salgın hastalıklara da yer veriliyor. "Geçmişte hastalıklar nasıl oldu, ne şekilde tedbirler alındı?" sorularına dikkat çekiliyor.

Her sayısında birbirinden orijinal tarihi ve kültürel kıymeti bulunan eklerle okuyucularına sürprizler sunan Yedikıta Dergisi, her ay yepyeni bir sayı, zengin bir içerikle yol almaya devam ediyor.

Yedikıta Dergisi, seçkin kitabevlerinde okurlarını bekliyor.