Yedikıta Dergisi 15. Sayı (Kasım 2009)

Yedikıta Dergisi 15. Sayı  (Kasım 2009)

Bu üründen 43 adet satılmıştır.

Kategori
Yedikıta Dergisi
Yayınevi
Yedikıta Dergisi
Dil
Türkçe
Boyut
16,5x27 cm
ISBN
Stok
0
Sayfa Sayısı
80
Yazar
Komisyon


Yedikıta Dergisi, alanında uzman araştırma kadrosu ve tarihi kaynaklarındaki güvenilirliğiyle okurlarını tarihi gerçeklerle buluşturmaya Kasım sayısıyla da devam ediyor.
- Yedikıta Dergisi'nin bu ayki kapak konusu ömrünü ilme ve kitaplara adamış dev bir insanı, Katib Çelebi'yi konuk ediyor. Bugün 400 yaşında olan Katib Çelebi, 48 yıllık hayatına, bütün dünyayı etkileyen birbirinden kıymetli 21 eseri sığdırmıştır. Yedikıta Dergisi, böyle mümtaz bir şahsiyeti okurlarıyla buluşturmaktan onur duymaktadır.

- Orhan Gazi'nin Marmara Denizi'ne dökülmekten son anda kurtulan miğferinin ilginç hikâyesini merak ediyor musunuz?

- Bir devrin önemli yerlerinden olan "Galata kalesi", kulesi ve imaretleriyle sizlere sunulmaktadır.

- Destanlarla dolu tarihimizde yer eden müdafaalardan birisi de 9 bin Osmanlı gazisinin 100 bin kişiye karşı yazdığı şanlı destanı, Kanije Müdafaası ve Tiryaki Hasan Paşa tarihin tozlu raflarından evlerinize uzanmayı bekliyor.

- Balkanlardaki Osmanlı miraslarından, köprüsü kendisine isim olan şehir: Mostar. Osmanlı'dan Bosna'ya uzanan, yakın ve uzak tarihiyle tam bir köprü sizlerle buluşmayı bekliyor.

- Osmanlı Devleti'nin kurucularından Ertuğrul Gazi'nin hanımı, Halime Hatun, o döneme tanıklık etmiş bir hanım gözüyle, bizlere nice dersler veriyor.

- Ülkemizin güzel şehirlerinden, dağların avucundaki şehri; Gümüşhane'yi, tarihi ve kültürel özellikleriyle Yedikıta Dergisi'nde sizleri bekliyor.

- Unutulan sanatlarımızdan Hatçılık alanında son devrin önemli kişiliklerinden Hamit AYTAÇ sanat hayatı ve eserleriyle Yedikıta Dergisi'ne konuk olmuş.

- Ayrıca Yedikıta Dergisi'nde bu ay, Mekke-i Mükerreme'nin ve Medine-i Münevvere'nin özel resimleriyle ve dini ve tarihi bölgelerinin detaylarıyla anlatılmış posteri siz okuyucularına ücretsiz armağanıdır.

Yedikıta Dergisi, siz değerli okurlarından aldığı manevi güçle tarih araştırmacılığı ve yayımcılığına devam etmekte, doğru bilgiyi, doğru kaynaktan alarak sizlere sunmaya devam etmektedir.

Yedikıta Dergisi, seçkin bayilerde ve tüm kitapçılarda sizleri bekliyor.