Yedikıta Dergisi 14. Sayı (Ekim 2009)

Yedikıta Dergisi 14. Sayı  (Ekim 2009)

Bu üründen 39 adet satılmıştır.

Kategori
Yedikıta Dergisi
Yayınevi
Yedikıta Dergisi
Dil
Türkçe
Boyut
16,5x27 cm
ISBN
Stok
0
Sayfa Sayısı
80
Yazar
Komisyon


Yedikıta Dergisi, geçmişten günümüze ulaşan, kütüphanelerin tozlu raflarındaki büyük tarih mirasımızı siz değerli okuyucularıyla buluşturmaya devam ediyor. Bu ay yine dopdolu bir tarih serüveni sizleri bekliyor.
- Ekim sayısının kapak konusunda tarihinde büyük kahramanlıklar kazandığı donanmasıyla, Kanuni devrinde Barbaros'la birlikte dünyanın en kudretli donanması haline gelmiş, Turgut Reisler, Piyale Paşalarla uzun süre denizlere hükmetmiş Osmanlı donanması ele alınmış.

- Tarihten geleceğe kalan kıymetler milletlerin hazinesidir. Bu kıymetler yok olursa hafıza da yok olur. Tarihi mirasımızın nasıl yok olduğuna şahitlik edeceksiniz.

- Bu ayki bir başka konuda, II. Bayazid tarafından yaptırılın caminin ilginç kıble hikâyesi.

- Son günlerde ülkemizde yaşanan sel felaketlerinde tahrip olan yerlerden İstanbul B.Çekmece bölgesindeki 442 yaşındaki Mimar Sinan köprüsünün selden hiçte yara almadan nasıl kurtulduğunu görecek, ecdadımızın ilim ve vizyonuna hayret edeceksiniz.

- Her ülkenin milli marşları onlar için değerlidir. Osmanlılardaki Milli marşlar sizler için Yedikıta Dergisi'nin Ekim sayısında sizleri bekliyor.

- Birçoğumuzun göz rahatsızlıkları için kullandığı Gözlük; mucidini merak ediyor musunuz? Avrupalılardan önce göz hakkında ciddi çalışmalar yapan ve gözlüğü bulan İbn-i Heysem'in hikâyesi Yedikıta'nın sayfalarında.

- Yedikıta Yedi iklim Köşesinde bu ay hem dünyanın en büyük takımadası olma özelliği ile hem de 250 milyondan fazla müslümanın yaşaması ile dünyanın en kalabalık Müslüman devleti olan Endonezya sizler için gezilmiş. Tarihi, kültürel yapısı ile öğrenecek çok şeyin olduğu bir kültür ve medeniyet hazinesi sizler için aralanıyor.

Bunlarla birlikte bu ay Yedikıta Dergisi'nde, tarih postası ile merak ettiğiniz sorulara kaynaklarıyla birlikte cevaplar verilirken, tarihte bu ay köşesiyle hafızalarımız tazeleniyor ve Osmanlı Basınından ve gündemde öne çıkan haberlerle sizlere yine eşsiz bir yolculuk sunuluyor.

Yedikıta Dergisi, tüm bayilerde..