sadsad x
asdasd
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3

​IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar (İlkokul) Serisi 3 - Find

Marka: Tüzder
Yazar: Kolektif
Kitabı İnceleyin
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00'dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
85,00 TL
47,60 TL
%44
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • ​IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar (İlkokul) Serisi 3 - Find 

  Çocuğunuzun zihinsel, sosyal ve duygusalgelişimi için hazırlanan FIND (Bul) kitabı,TÜZDER Eğitim Metodu’na (TEM) göre hazırlanmıştır. TEM’de esas olan bir anlayışvar ki, o da çocuğun küçük adımlarla yürüdüğüdür.  Bu metotla hazırlanan kitaplarda, çocuğunuzunbecerilerinin en üst noktaya taşınması hedeflenir.

  Kitaplardaki kelimelerin fazla ve çeşitliolmasının ifade ve hayal gücünü geliştirdiği gibi, TEM ile hazırlanankitaplarda da görsellerin adetleri ve sunuş şekilleriyle hafızayı artırmayayönelik bir sistem geliştirilmiştir.

  21. Yüzyıl Becerileri’ni geliştirici nitelikteetkinliklerden oluşan kitaplar, PISA ve TIMSS gibi uluslararası değerlendirmeölçeklerine uygun şekilde hazırlanmıştır.

  TÜZDER tarafından hazırlanan IQ, Dikkat veYetenek Geliştiren Kitaplar Serisi; uluslararası standartlarda, çoklu dilseçeneğiyle hazırlanmıştır.

  “Uluslararası Eğitimde İnovasyon Merkezi”(ICIE) tarafından onaylanmış olan seri, 7, 8, 9+ yas seviyesinde, 3 farklıgelişim kademesi düşünülerek tasarlanmıştır.

  Seri, 3’er kitaplık 3 Level halinde, toplam 9kitap olarak hazırlanmıştır.

  1. Level (IQ, Yetenek, Dikkat ve Görsel Algı):Draw, Cube, Find

  2. Level (IQ, Mantıksal Çıkarım, Sözel Mantık,Görsel Hafıza): Solve, Mind, Crossword

  3. Level (IQ, Mantık, Muhakeme, Strateji):Coordinat, Matrix, Algorithm

  TEM uygulamasında yüksek kazanımın eldeedilmesi için uygulamaların bu 9 kitapla veya 3 kitaplı set halinde yapılmasınıtavsiye ediyoruz.

  FIND etkinlikleriyle; akıl yürütme, problemçözme, mantıksal çıkarımda bulunma, görsel ve mekânsal keskinlik, dikkat,bellek,  görsel ayırdedicilik, uzamsaldüşünme becerileri gibi bilişsel becerilerin farklı bir yöntemle geliştirilmesihedeflenmektedir.

  FIND etkinlikleri; dikkat, takip etme,mantıksal akıl yürütme, şekil zemin ilişkisi, örüntü ile bütünlük oluşturmagibi üst düzey bilişsel becerileri geliştirmek üzere planlandı. Soru şekillerive zorluk seviyeleri bu kazanımlar gözetilerek hazırlandı.

  Çocuğunuz, bu uygulamaları yaptıkça dikkati,odaklanması, kavrama-ayırt etme becerisi ve kritik düşünme kabiliyetihızlanırken bu yönlerdeki eksiğini tamamlayacaktır. Böylece, çocuğunuzun hayatıboyunca ihtiyaç duyacağı temel becerileri gelişerek en üst seviyelere taşınmasınakatkı sağlayacaktır.

  FIND etkinlikleri; çocuğunuzun sorunualgılaması, çözüme giden yolları araştırması, strateji geliştirmesi, yaptığıçözümü değerlendirmesi ve doğruluğunu ispat etmesi, konsantrasyonu, bütünükavrama kabiliyeti, faaliyetteki göreve odaklanması, dikkatini sürdürebilmesive karmaşada problemi çözmesini sağlayacak faaliyetler şeklinde hazırlanmıştır.Bu etkinlikler; görsel dikkat, hafıza, odaklanma süresi, görsel farklılıklarıayırt etme becerilerini de ölçmüş olacaktır.

  FIND kitabındaki etkinlikler parça-bütünilişkisi, tüme varım-tümden gelim, görsel muhakeme, analitik düşünme mantıksalçıkarımda bulunma becerilerini geliştirmek üzere dizayn edildi.

  Bu yönlerinin geliştirilmesi, onları dikkat vezekâ yönüyle geliştirdiği gibi, gösterilen hedefe ulaşmalarıyla da özgüvenkazanmalarını sağlayacaktır. Bunu eğlenceli bir faaliyet olarak yaparken aynızamanda odaklanma ve motivasyonları da hızlandırmış olacaktır. FINDetkinlikleri sırayla yapılmalıdır. Çünkü etkinlikler kolaydan zora, basittenkarmaşığa, göre planlanmıştır.

  FIND etkinlikleri, aynı türden birçok kademeligöreve dayanır. Bu yöntem ile ekinlikler kademeli olarak daha karmaşık halegelecektir. Bu durumda, çocuğun edindiği beceriler, etkinlikleri kolaycaanlamasına ve uzmanlaşmasına imkân sağlayacaktır.

  Çocuğunuz, FIND etkinliklerinde bazenşaşırabilir, zorlanabilir, bütün uygulamaları doğru yapamayabilir. Buetkinlikler süresinde çocuğunuzu kaygı, duygudurum düzenlemesi, dürtü kontrolüve duygusal tepkileri yönüyle gözlemleyebilirsiniz. Hata yaptığında verdiğitepkiler, zorlandığında ebeveynin ilerleme için destek olması onun duygusalyönünü de destekleyecektir.

  Yapılan zekâ testlerine ve dünyadaki uygulamave tarama örneklerini göz önünde bulunduğumuzda, genellikle çocukların zihinyaşı ile takvim yaşı arasında ±6 aydan ±36 aya kadar farklılıklar olduğugözlemlenmiştir. Dolayısıyla, araştırma sonuçlarını da göz önündebulundurduğumuzda, çocukların potansiyelini mevcudun çok daha ilerisinetaşıyabilmek amacıyla, kitaplarımızdaki etkinlikler yaş farklılığı düşünülerektasarlanmıştır.

  FIND etkinliklerinin içerdiği kazanımların,okulöncesi dönemden itibaren kazanılması gereken bazı becerilen üzerine inşaedildiği göz ardı edilmemelidir. Özellikle bu uygulamalarda zorlanan çocuklariçin; okulöncesi dönem için hazırlanmış FIND kitabındaki etkinliklerdenbaşlayarak ilerlemelerini tavsiye ediyoruz.

  Çoklu dil seçeneği ile hazırlanan FINDkitabında, çocuğunuz etkinlikleri tamamlarken, yönergelerin İngilizcekarşılıklarını da öğrenmeleri mümkün olacaktır.

  Kitaptaki etkinlikler, her gün, mümkünse aynızaman dilimi içinde yapılmalıdır.

  FIND kitabının bazı sayfalarında yer alandakika derecelendirmeleri çocuğunuzun seviyesi hakkında genel bir kanaatedinmenizi sağlayacaktır.

  Etkinlikler, ebeveyn gözetiminde olabileceğigibi, çocuğunuz etkinlikleri kendi kendine de yapabilir. Böylece, zaman içindekendi kendine çalışma alışkanlığı kazanacaktır.

  Geleceğimiz için us’lu çocuklar…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.