sadsad x
asdasd
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3

​IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar (İlkokul) Serisi 1 - Draw

Marka: Tüzder
Yazar: Kolektif
Kitabı İnceleyin
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00'dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
143,00 TL
80,08 TL
%44
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • ​IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar (İlkokul) Serisi 1 - Draw 

  Çocuğunuzun zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimi için hazırlanan DRAW (Çizim) kitabı, TÜZDER Eğitim Metodu’na (TEM) göre hazırlanmıştır. TEM’de esas olan bir anlayış var ki, o da çocuğun küçük adımlarla yürüdüğüdür.  Bu metotla hazırlanan kitaplarda, çocuğunuzun becerilerinin en üst noktaya taşınması hedeflenir.

  Kitaplardaki kelimelerin fazla ve çeşitli olmasının ifade ve hayal gücünü geliştirdiği gibi, TEM ile hazırlanan kitaplarda da görsellerin adetleri ve sunuş şekilleriyle hafızayı artırmaya yönelik bir sistem geliştirilmiştir.

  21. Yüzyıl Becerileri’ni geliştirici nitelikte etkinliklerden oluşan kitaplar, PISA ve TIMSS gibi uluslararası değerlendirme ölçeklerine uygun şekilde hazırlanmıştır.

  TÜZDER tarafından hazırlanan IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi; uluslararası standartlarda, çoklu dil seçeneğiyle hazırlanmıştır.

  “Uluslararası Eğitimde İnovasyon Merkezi” (ICIE) ve Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından onaylanmış olan seri, 7, 8, 9+ yas seviyesinde, 3 farklı gelişim kademesi düşünülerek tasarlanmıştır.

  Seri, 3’er kitaplık 3 Level halinde, toplam 9 kitap olarak hazırlanmıştır.

  1. Level (IQ, Yetenek, Dikkat ve Görsel Algı): Draw, Cube, Find

  2. Level (IQ, Mantıksal Çıkarım, Sözel Mantık, Görsel Hafıza): Solve, Mind, Crossword

  3. Level (IQ, Mantık, Muhakeme, Strateji): Coordinat, Matrix, Algorithm

  TEM uygulamasında yüksek kazanımın elde edilmesi için uygulamaların bu 9 kitapla veya 3 kitaplı set halinde yapılmasını tavsiye ediyoruz.

  DRAW etkinlikleriyle görsel ve mekânsal keskinlik, dikkat,  görsel-uzamsal algı, görsel ayırdedicilik, uzamsal düşünme becerileri gibi bilişsel ve motor becerilerinin farklı bir yöntemle geliştirilmesi hedeflenmektedir.

  DRAW etkinlikleri; çizim, kopya etme, uzamsal akıl yürütme, görsel ve mekânsal keskinlik, şekil zemin ilişkisi, örüntü ile bütünlük oluşturma gibi üst düzey bilişsel becerileri geliştirmek üzere planlandı. Soru şekilleri ve zorluk seviyeleri bu kazanımlar gözetilerek hazırlandı.

  Çocuğunuz, bu uygulamaları yaptıkça çizim becerisi, boyut kavrayışı, dikkat ve ayırt etme becerisiyle birlikte, motor becerisini destekleyen etkinliklerle el göz koordinasyonu gelişimi hızlanacak, bu yönlerdeki eksiğini tamamlayacaktır. Böylece, çocuğunuzun hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı temel becerileri gelişerek en üst seviyelere taşınmasına katkı sağlayacaktır.

  DRAW etkinlikleriyle; çocuğunuzun çizgileri ve alanı kıyaslaması, konsantrasyonu, bütünü kavrama kabiliyeti, faaliyetteki göreve odaklanması, dikkatini sürdürebilmesi, temel çizim becerilerinden hayal tasarım kabiliyetine ulaşmasına yönelik faaliyetler hazırlanmıştır, ayrıca bu etkinlikler; görsel dikkat, fotografik hafıza, şekil kopyalama becerilerini de ölçmüş olacaktır.

  DRAW kitabındaki etkinlikler tüme varım-tümden gelim, görsel muhakeme, analitik düşünme ve izdüşümsel algılama becerilerini geliştirmek üzere dizayn edildi.

  Bu yönlerinin geliştirilmesi, onları dikkat ve zekâ yönüyle geliştirdiği gibi, gösterilen hedefe ulaşmalarıyla da öz güven kazanmalarını sağlayacaktır. Bunu eğlenceli bir faaliyet olarak yaparken aynı zamanda motor gelişimleri de hızlandırmış olacaktır.

  DRAW çalışmalarında; görsel ve mekânsal keskinlik, üç boyutlu ve karmaşa ile yüklü bir ortamda arka boyutları algılama ve üzerinde eylem yapma yeteneğinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Bu çalışmalar ile verilen görevi kademeli ve sıralı olarak takip etme, gördüğünü kopya etme, taklit ve tasarım yönünün gelişmesi amaçlanmıştır.

  DRAW etkinlikleri sırayla yapılmalıdır. Çünkü şekiller kolaydan zora, basitten karmaşığa, elin kolay hareket sağlamasından zor hareket kabiliyetine göre planlanmıştır.

  DRAW etkinlikleri, aynı türden birçok kademeli göreve dayanır. Bu yöntem ile ekinlikler kademeli olarak daha karmaşık hale gelecektir. Bu durumda, çocuğun edindiği beceriler, etkinlikleri kolayca anlamasına ve uzmanlaşmasına imkân sağlayacaktır.

  Çocuğunuz, DRAW etkinliklerinde bazen şaşırabilir, zorlanabilir, bütün uygulamaları doğru yapamayabilir. Bu etkinlikler süresinde çocuğunuzu kaygı, duygudurum düzenlemesi, dürtü kontrolü ve duygusal tepkileri yönüyle gözlemleyebilirsiniz. Hata yaptığında verdiği tepkiler, zorlandığında ebeveynin ilerleme için destek olması onun duygusal yönünü de destekleyecektir.

  Etkinlikleri yaparken çocuğunuzun yönerge alma ve takibini yapma, işitsel uyaran ile görsel uyaranı ilişkilendirme becerisi gelişmiş olacaktır.

  Yapılan zekâ testlerine ve dünyadaki uygulama ve tarama örneklerini göz önünde bulunduğumuzda, genellikle çocukların zihin yaşı ile takvim yaşı arasında ±6 aydan ±36 aya kadar farklılıklar olduğu gözlemlenmiştir. Dolayısıyla, araştırma sonuçlarını da göz önünde bulundurduğumuzda, çocukların potansiyelini mevcudun çok daha ilerisine taşıyabilmek amacıyla, kitaplarımızdaki etkinlikler yaş farklılığı düşünülerek tasarlanmıştır.

  DRAW etkinliklerinin içerdiği kazanımların, okulöncesi dönemden itibaren kazanılması gereken bazı becerilen üzerine inşa edildiği göz ardı edilmemelidir. Özellikle bu uygulamalarda zorlanan çocuklar için; okulöncesi dönem için hazırlanmış DRAW kitabındaki etkinliklerden başlayarak ilerlemelerini tavsiye ediyoruz.

  Çoklu dil seçeneği ile hazırlanan DRAW kitabında, çocuğunuz etkinlikleri tamamlarken, görsellerin İngilizce karşılıklarını da öğrenmeleri mümkün olacaktır.

  Kitaptaki etkinlikler, her gün, mümkünse aynı zaman dilimi içinde yapılmalıdır.

  Çizim etkinliklerinde çocuğunuzun beyaz alanın dışına çıkmadan, kenarlara dokunmadan çizmesine dikkat ediniz. 

  DRAW Çizim kitabının bazı sayfalarında yer alan dakika derecelendirmeleri çocuğunuzun seviyesi hakkında genel bir kanaat edinmenizi sağlayacaktır.

  DRAW etkinliklerinde kaliteli bir HB kurşun kalem ve silgi kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

  Çizgilerle oluşan resimleri isterseniz çocuğunuz boyayabilir. Veya bir kopyasını başka bir izometrik kâğıda çizebilir.

  Etkinlikler, ebeveyn gözetiminde olabileceği gibi, çocuğunuz etkinlikleri kendi kendine de yapabilir. Böylece, zaman içinde kendi kendine çalışma alışkanlığı kazanacaktır.

  Geleceğimiz için us’lu çocuklar…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.