sadsad x
asdasd
Stokta Yok
 • 0
 • 1
 • 2
 • 3

İnsan ve Hayat Dergisi (Haziran) - S.100

Marka: İnsan ve Hayat Dergisi
Yazar: Kolektif
Kitabı İnceleyin
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00'dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
3,00 TL
İnsan ve Hayat Dergisi
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • İnsan ve Hayat Dergisi (Haziran) - S.100

  Mutluluğun 100'ü


  Göl kenarındaki güzel çayırlıkta, öğle yemeği için açık yeşil otları yemekle meşgul bir ceylan, aslanın kokusunu aldığı anda yemeğe devam etmek istemesine rağmen, Hazreti Allah'ın ona verdiği hisler sayesinde, yemeğini bırakıp kaçar. Aslan kendini fark ettirmek istememiştir lakin ceylanın hissiyatı hayatını kurtarmıştır.

  Anne babalar, çocuklarının kendilerini yeterince fark etmediklerini düşünürler. Sözlerinin tutulmadığından şikâyet ederler. Çocuklar ise ebeveynlerinin, yaptıkları başarılardan dolayı kendilerinin beğenilmediğinden şikâyetçi olurlar.

  Bu iki misalde canlıların hisleri ön plandadır. Ancak aralarında bir fark vardır. Hayvanlar alemindeki
  hislerin sonucu ani, kesin ve keskindir. Aslan kendini hissettirmeden avına ulaşabilirse karnı doyacak ve hayatta kalacaktır. Ceylan ise aslanın geldiğini hissedebilirse canını kurtaracaktır.

  Ebeveyn-çocuk misalinde olduğu gibi, insanlar arasındaki hissiyatın sonuçları ani ve keskin değildir.
  Ebeveynler uzun vadede çocuklarını gerçekten ne kadar etkilediklerini bilseler, kendilerinin fark edilmediklerini düşünmezler. Çocuklar ise anne babaları tarafından ne kadar önemsendiklerini bilseler, ödül ya da teşekkür beklemeden sessizce, bu hissiyatın keyfine varırlar.

  Bu sayıda ilk defa derginizle beraber Genç Hayat eki sizlere ulaştı. Genç okurlara Merhaba diyerek, bir önceki paragrafla ilgili şunları not etmelerini istiyoruz: Hayranlık duyduğunuz önemli insanlar, hayatta iken iltifat görmeyi beklemeden çalışmaya devam ettiler. Başarılı insanların hayatları boyunca alkışçıları olmadığını bilin. Büyük tezahüratlar sizi iyi hissettirebilir lakin olmadığında da devam edin.
  Çünkü övgüye mazhar olan insanlar zamanla bundan şikâyetçi olurlar. Kendilerini sıkışmış hissederler, farklı bir şeyler yapmak isterler ama sahip oldukları alkışı kaybetmekten de korkarlar.

  Sosyal kabul edilmişlik, iyi yönlerin beğenilmesi, fark edilmenin verdiği mutluluk, yapılan işten başarının övgü olarak dönmesi, gençler, yetişkinler ve bütün insanlar kadar kurumları da iyi hissettirir.

  Genç Hayat ekini kendine Yeni Yüz yaparak 100. Sayısına ulaşan İnsan ve Hayat Dergisi, gençlere verdiği nasihati kendisi de yerine getiriyor. Bak ne başardım deyip iltifat beklemeden yoluna devam ediyor.

  Yeni 100'ler, farklılıklar, zengin içerikler ve göz dolduran sayılarda buluşmak ümidiyle...


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.