sadsad x
asdasd

Gazi Padişahlar

Marka: TİMAŞ YAYINLARI
Yazar: Prof. Dr. Necdet Öztürk
Ürün Kodu: 34111 01 0116
Barkod: 9786050801231
Stok:
10
Kargo 50 TL ve üzeri kargo bedava! 15:00' kadar verilen siparişler aynı gün kargo!
25,00 TL
21,25 TL
%15
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Osman Gazi, Orhan Gazi, Murad Hüdavendigâr, Yıldırım Bayezid, Çelebi Mehmed, Murad Gazi, Fatih Sultan Mehmed, II. Bayezid?

  Beyliğin ve hanedanın kurucusu Osman Gazi'den itibaren Osmanlı Devleti'ni gücünün doruğunda olduğu 16. yüzyıla hazırlayan ilk sekiz padişah? Hepsi de imparatorluğun gücünün tescil edildiği savaşlarda bizzat bulunmuş gazi kurucular?

  ?Adalet, insaf ve hoşgörü?nün sembolü olan bu padişahlar, devlete adını veren kurucu lider Osman Gazi'den başlayarak, beylikten imparatorluğa yükselişte ve ahenkli bir Osmanlı toplum yapısının kurulmasında önemli başarılara imza atmışlardır.

  Peki bu gazi padişahlar askerî başarıları veya başarısızlıkları dışında ?insani? yönleriyle ne kadar tanınıyordu?

  Yönettikleri ülkeye ve topluma, fetihleri dışında, din, eğitim, ilim, kültür, sanat ve bayındırlık alanında yaptıkları kalıcı hizmetler nelerdi?

  Hangi padişah döneminde komşuluk ilişkilerine önem verilmiş, hangi dönemde kılık kıyafet ve mali alanda ilk düzenlemeler yapılmıştı?

  At sırtından indikten ve savaş elbiselerini üstlerinden çıkardıktan sonra, bu gazi padişahların, gündelik hayatlarında ne yaptıkları, nasıl bir hayat sürdükleri konusu Marmara Üniversitesi profesörlerinden Necdet Öztürk tarafından, 15. yüzyıl Osmanlı tarih yazarlarının kalemlerinden kesitlerle ilk defa bu eserde derli toplu bir şekilde anlatıldı; Gazi Padişahlar?
  Boyutlar(cm):
  13.5 x 21 x 0
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.