sadsad x
asdasd

Dik-Go Genel Kültür

Marka: Zet Zeka
Kargo Hafta içi saat 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, 12:00 dan sonraki siparişler ise 24 saat içerisinde kargoya verilecektir.Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
75,00 TL
56,25 TL
%25
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Yaş Aralığı: 6-99

  Oyuncu Sayısı: 2-6 ( Grup Oyunu )
  Gelişim Alanı: Dikkat-Konsantrasyon, Hafıza Güçlendirme
  Amaç: Dikkati en uzun süre tutarak kartlarını bitiren ilk kişi olmak
  İÇİNDEKİLER; Sarı ve yeşil renkte 45 Adet sayı kartı (Daire şeklinde ),Türkçe/İngilizce/Osmanlıca soruların yer aldığı 46 adet Dikkat Dağıtıcı Soru kartı
  Nasıl Oynanır:
  1: Sayı kartlarını karıştır (Sarı ve yeşil renkte dairesel kartlar)  ve her bir oyuncuya kapalı olarak dağıt, Oyunu oynayan kişi sayısı 1'den 3'e kadar ise: Her bir oyuncuya 9'ar Sayı Kartı dağıt. Oyunu oynayan kişi sayısı 3'ten fazla ise sayı kartları oyuncular arasında eşit bir şekilde paylaştır, Sayı Kartı artarsa onları oyundan çıkart.
  2: Oyunda yer alan her bir kişi Sayı Kartını kapalı bir şekilde, deste halinde önlerine koyar, kartlarına bakmazlar.
  3: Soru Kartlarının oluşturduğu dikdörtgen kağıt destesi karıştırılıp herkesin ulaşabileceği bir noktaya kapalı olarak konulur.
  4: Oyuna başlayacak olan kişi sayı kartlarının olduğu destesinin en üstündeki sayıyı açarak oyuna başlar. Sayı kartını oyun alanının ortasına koyar. Sayıyı sesli bir şekilde oyun arkadaşlarına söyler. Oyun belirlenen yönde devam eder (İster saatin ilerleyişi yönünde ister saatin ilerleyişinin aksi yönde). Burada sayı kartları oyun devamında üst üste konuldukça bir deste oluşturacaktır.
  5: İkinci oyuncu kendi destesinden en üstteki sayı kartını açar ve oyun alanının ortasındaki destenin en üstüne alttaki kartı tamamen kapatacak şekilde koyar. İkinci oyuncu birinci oyuncunun oynadığı sayı kartı da dahil açılmış olan sayıları da sırasıyla söyler ve sıra üçüncü oyuncuya geçer.
  6: Oyun, sıradaki oyuncunun destesinin en üstündeki kartını açıp, oyun alanın ortasına oluşturulan destenin üzerine koyması ve yerleştirilen tüm sayıları söylemesiyle devam eder.
  7: Açılan sayı kartı eğer sarı renkte ve üzerinde SORU KARTI SEÇİN yazısı varsa sarı kartı açan oyuncu sayıları söylemeden önce Dikkat Dağıtıcı Soru Kartı destesinden bir soru kartı çeker. Kartın üzerindeki soruyu okur ve cevaplar. Açılan sayı kartlarındaki sayıları (sarı renkteki sayı kartında yer alan sayı da dahil ) sırayla söyler.  Kullanılan dikkat dağıtıcı soru kartı oyun alanından çıkartılır.
  8: Sırası gelen oyunculardan herhangi biri sayı destesindeki sayı kartlarını doğru bir şekilde sırayla söyleyemezse oyun alanında yer alan destedeki kartlar o oyuncunun önündeki sayı kartı destesine eklenir.
  9: Kendi önündeki sayı kartlarını önce bitiren kişi oyunun galibi olur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.