sadsad x
asdasd
Stokta Yok

Devlet Adamlarına Nasihatler

Marka: HECE KİTAPEVİ
Yazar: Defterdar Sarı Mehmet Paşa
Kargo
28 Ekim Perşembe’den itibaren resmi tatil sebebiyle 12:00'a kadar verilen siparişler gün içerisinde, sonraki siparişler ise 1 Kasım 2021 tarihinde kargoya verilecektir. Kargoya verildikten hemen sonra size siparişinizin durumunu bildiren bir e-posta ulaşacaktır.
17,00 TL
15,30 TL
%10
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • ?Nasâyihu¨'l-Vu¨zerâ?
  İnsanoğlu beşer olması hasebiyle Hz. Âdem'den beri benzer bireysel ve toplumsal özellikler gösterir; zaafları, arzuları, korkuları, istekleri, çeldiricileri hemen hemen aynıdır. Bu istek ve davranışların, zaafların belki ismi değişir, kalıbı değişir, zamanı değişir ama esası değişmez.
  Toplumun ortak yaşamında göru¨nu¨r hâle gelen zafiyetler ve buna bağlı olarak ortaya çıkan aksaklıklar sağduyulu birçok insanı konu u¨zerinde du¨şu¨nmeye ve çözu¨mler u¨retmeye sevk etmiştir. Eli kalem tutan bu kişiler, tecru¨belerinden ve genel geçer kaide ve kurallardan hareketle çözu¨m önerileri sunmaya çalışmışlardır. Önerilerin önemli bir kısmı toplumun değer yargılarında referans aldığı kutsal metinlerden yapılan çıkarımlara dayanır.
  Elinizdeki eser, Osmanlının inkıraz döneminde bu¨rokraside görev almış, devlet işleyişindeki aksaklıkları görmu¨ş ve yaşamış bir devlet adamının problemlerin kaynağına ve çözu¨mu¨ne dönu¨k du¨şu¨nce ve önerilerini içine alır. Kitabın yazarı Defterdar Mehmet Paşa, devlet yönetiminde bulunan zevatın hareket tarzından bireyin hasletlerine ve kaçınması gereken kötu¨ huylarına kadar birçok hususa dikkat çekmiştir. Gerek yöneticilerin ve gerekse bireylerin toplumsal hayatta hassasiyet göstermeleri gereken ana prensipleri akıcı bir dille ve dayanaklarıyla ifade etmiştir. Okuyucu, okuma işlemini tamamladığında bugu¨n yaşadığı birçok problemin geçmişte de yaşandığını görecek ve onların tecru¨belerinden istifade etme imkânı bulacaktır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.