sadsad x
asdasd

Ayine-i Derun

Marka: CAMLICA BASIM YAYIN
Yazar: Enderunlu Abdüllatif
Ürün Kodu: 27101 01 0010
Barkod: 9786055331764
Array
Stok:
167
Kitabı İnceleyin
Kargo 50 TL ve üzeri kargo bedava! 15:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargo!
39,00 TL
23,40 TL
%40
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • ÂYÎNE-İ DERÛN: (OSMANLI’YA DEVLET ADAMI YETİŞTİREN MEKTEP: ENDERUN-I HÜMÂYÛN)

  Enderûn-ı Hümâyûn, Osmanlı Devleti’nin en önemli müesseselerinden biridir. Bu mektebin mezunları idarî ve askerî sınıflar gibi devlet kadrolarında stratejik makamlarda istihdam ediliyordu. Bu nedenle mektebin Topkapı Sarayı içerisinde olmasına dikkat edilmiş ve talebelerin göz önünde olduklarını unutmamaları ve ona göre hareket etmeleri kendilerine tembih edilmiştir. Bunun neticesinde de payitahta en uzak coğrafyalarda bile devlete hizmet eden yöneticilerden merkeze en üst düzeyde bağlılık ve itaat söz konusu olmuştur.

  Enderunlu Abdüllatif Efendi’nin Âyîne-i Derûn isimli eseri Osmanlı Devleti’nin idarî ve askerî kadrolarında istihdam edilen kişilerin eğitim gördüğü Enderûn-ı Hümâyûn mektebini çeşitli yönleriyle ele alıyor. Eserde, buranın sıradan bir mekteb olmadığı, bir manada seçkinler mektebi olarak ifade edilebilecek bir tarzda te’sis edildiği, buraya gelen akıllı ve çalışkan talebenin iyi bir eğitim sonrasında neler yapabileceklerini ortaya koyuyor.

  Ahmet Köç tarafından yayına hazırlanan Âyîne-i Derûn: (Osmanlı’ya Devlet Adamı Yetiştiren Mektep: Enderûn-ı Hümayûn) isimli eser, ehemmiyetine binaen gayet gösterişli bir cild ve kaliteli kâğıda basılmış olup, Osmanlı tarihi üzerine araştırmalarda bulunan akademisyenler, araştırmacılar ve tarihini merak edenlerin kütüphanelerinde bulundurmaları gereken kaynak bir eserdir. Tıpkıbasımıyla beraber yayınlanan bu çalışmayla Enderûn-ı Hümâyûn’un bir devre damgasını nasıl vurduğunu göreceksiniz.

   

  Teknik Özellikler

  Baskı Tarihi: 2013

  Sayfa Sayısı: 316

  Cilt Tipi: Sert Kapak

  Kağıt Bilgisi: Kitap Kağıdı (70 gr.)

  Boyutlar(cm):
  16 x 23 x 1
Bunu Alan Bunu Almış
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.