Yedikıta Dergisi 25. Sayı (Eylül 2010)

Yedikıta Dergisi 25. Sayı  (Eylül 2010)

Bu üründen 37 adet satılmıştır.

Kategori
Yedikıta Dergisi
Yayınevi
Yedikıta Dergisi
Dil
Türkçe
Boyut
16,5x27 cm
ISBN
Stok
0
Sayfa Sayısı
80
Yazar
Komisyon


Bu ay, Yedikıta yepyeni bir yüzle bayilerde yerini aldı. Kapakta, G.Rossini'nin kaleme aldığı ve 1. Uluslararası İstanbul Opera Festivali'nin açılış gösterisi olarak İstanbul'da sahnelenen bir opera ve operadan bir sahne yer alıyor. "Fatih'e Hakaret Operası Avrupa'da Yazıldı, İstanbul'da Sahnelendi" başlığını taşıyan makale bir zamanlar diplomatik krize sebep olan operayı vesikalar ışığında ortaya koyuyor.
Sahnelendiğinde, medyada sıradan bir haber olarak yer alan bu opera hakkında bilinmeyenler Yedikıta Dergisi'nin eylül sayısında...

Yedikıta Dergisi, 120 yıl önce meydana gelen Ertuğrul Firkateyni'nin hazin hikayesini dosya haber olarak detaylarıyla ele alıyor. Yüzlerce şehidimizin Japon topraklarından bırakmasından öte dünya genelinde uyandırdığı yankı, kimilerinin "Hasta Adam" dediği devirde bile Osmanlı Devleti'nin ne derece etkin olduğunu gözler önüne seriyor. Ayrıca, derginin yanında ek olarak Ertuğrul Firkateyni'nin batışına kadar olan seyahatini anlatan bir de poster, dergiye ayrı bir değer katıyor.

Yedikıta Dergisi yenilenen yüzü ve dopdolu içeriğiyle siz değerli okurlarını bekliyor.

Bütün bayilerde ve seçkin kitabevlerinde...